HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sanat Akademisi’nde bu hafta: “Kim Milletvekili Olacak?”

11 Ekim 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Sanat Akademisi’nde bu hafta: “Kim Milletvekili Olacak?”
Sanat Akademisi’nde bu hafta: “Kim Milletvekili Olacak?”

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde bu hafta Bulgaristan Topolovgrad Tiyatrosu’nun siyasi komedi oyunu “Kim Milletvekili Olacak?” oyunu sahnelenecek. Ücretsiz olacak oyun LYSA Kerim Budak Çal Salonu’nda saat 20.00’da oynanacak.

Geçtiğimiz hafta Utku Çorbacı’nın yönetmenliğini yaptığı “Şehir Büyüyor” isimli tiyatro oyunuyla perde diyen LYSA, bu hafta da başka bir tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak. 15 Ekim Cuma günü Topolovgrad Tiyatrosu’nun sahneleyeceği, Branislav Nusic’in yazarı olduğu “Kim Milletvekili Olacak?” tiyatro oyunu izleyiciyle buluşacak. Saat 20.00’de Kerim Budak Çal Salonu’nda sahnelenecek oyunu sanatseverler ücretsiz bir şekilde izleyebilecek.

Oyunun konusu

Geçtiğimiz yüz yılda yazılmış komedinin hikayesi şöyle: Yevrem yaşlı ailesi ile yaşayan ve gönlü muhalefet partisinde olan orta yaşlı bir beyefendi. Yevrem ile Pavka’nın Danitsa isimli bir kızları var. Hayatları normal bir şekilde sürerken kendisine ofis kiralamak isteyen genç bir avukat ile tanışıyorlar. Boş dükkanlarını İvkoviç isimli genç avukata kiralıyorlar. Aradan bir süre geçtikten sonra Yevrem ile Pavka’nın kızı Danitsa ile İvkoviç birbirlerine aşık oluyorlar. Tam evlenecekleri sırada ise araya seçim giriyor. Yevrem muhalefet partisinden damat adayı ise İvkoviç ise iktidar partisinden aday oluyor. Kayınpeder ile damat adayı seçimlerde karşı karşıya geliyorlar. Bu durumdan kafası karışan akrabalar da kime oy vereceklerini düşünüyorlar. Oyun da bu komik rekabeti anlatıyor.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika