HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Salko Usta’dan Lüleburgaz’a yakın ilgi!

29 Mart 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Salko Usta’dan Lüleburgaz’a yakın ilgi!
Salko Usta’dan Lüleburgaz’a yakın ilgi!

Türkiye’nin dünyaca ünlü bisiklet üreticisi Salcano Bisiklet’in Yönetim Kurulu Başkanı Salih Akgül ve Başkan Yardımcısı Yusuf Akgül, Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli ile bir araya geldi. Lüleburgaz’ın Türkiye’deki ilk uygulama olan Bisiklet Taksileriyle kısa bir şehir turu yaparak Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’ni (LYBA) ziyaret eden Akgül, Başkan Gerenli’yle bisiklet kullanımı üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Türkiye’nin bisiklet sektöründe dünyaya açılan kapısı Salcano Bisiklet’in Yönetim Kurulu Başkanı Salih Akgül ile Başkan Yardımcısı Yusuf Akgül, Başkan Gerenli’yi ziyaret etti. Lüleburgaz’a yakın bir zamanda fabrika kazandıracak olan Akgül, bisiklet dostu Lüleburgaz için yapılabilecekler hakkında Başkan Gerenli ile birlikte görüş alışverişinde bulundu.

Bisiklet Taksi ve LYBA’ya tam not

Gerçekleştirilen görüşmenin ardından Başkan Gerenli, Salih Akgül ve Yusuf Akgül ile birlikte Lüleburgaz’ın iklim değişikliğine karşı Bisiklet Yılı’nda hayata geçirdiği ve Türkiye’de ilk olan Bisiklet Taksileriyle kısa bir şehir turu attı. Şehir turunun ardından LYBA’ya giden Akgül, burada tesis sorumlusu İnanç Zorlutuna’dan bilgi aldı. Akgül, her yıl dünyanın dört bir yanından bisikletli gezginleri ağırlayan LYBA’ya hayran kaldı.

“Bisiklet kullanımını yaygınlaştıracağız”

Lüleburgaz’da bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Başkan Gerenli, ziyaretin ardından açıklama yaptı. Başkan Gerenli, “Salcano Bisiklet’in Yönetim Kurulu Başkanı Salih Akgül ve Başkan Yardımcısı Yusuf Akgül’le birlikte bisiklet dostu kent Lüleburgaz için yapılabilecekler hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Kentimizde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için mücadelemiz sürecek” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika