HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

RAMAZAN AYI KÜLTÜR GEZİLERİMİZ BAŞLADI

07 Nisan 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»RAMAZAN AYI KÜLTÜR GEZİLERİMİZ BAŞLADI
RAMAZAN AYI KÜLTÜR GEZİLERİMİZ BAŞLADI

Çerkezköy Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen fakat pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan İstanbul Sultan Ahmet Camii ve Edirne Selimiye Camii gezileri yeniden başladı.

 

4 Nisan Pazartesi günü başlayan Çerkezköy Belediyesi Ramazan Kültür Gezilerine, vatandaşlarımız büyük ilgi gösterirken, haftanın 5 günü devam edecek geziler kapsamında Çerkezköylü vatandaşlar İstanbul Sultan Ahmet ve Edirne Selimiye Camilerine görüp, gezme, Ramazan ayının manevi iklimini Sultan Ahmet ve Selimiye Camilerinde geçirme imkanı buluyorlar.

YİNE HEMŞEHRİLERİMİZ İLE BULUŞTUK

Ramazan ayı dolayısı ile Çerkezköy Belediyesi olarak düzenledikleri Kültür Gezilerinin 4 Nisan Pazartesi günü başladığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay,”Pandemi nedeni ile maalesef 2 yıldır Ramazan ayında kültür gezilerimizi yapamıyorduk. Pandemi tedbirlerinin kalkması ile birlikte rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’da yine hemşehrilerimiz ile birlikte buluşarak, Sultan Ahmet Camii ve Selimiye Camii’nin manevi atmosferini teneffüs etme, tarihi ve turistik yerleri görme fırsatı yakaladık” dedi.

HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Çerkezköy Belediyesi kültür gezilerine katılan vatandaşlarımıza teşekkür eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “2 yıl aradan sonra düzenlediğimiz gezilerimize hemşehrilerimizin ilgisi yoğun oldu. Başvurular kısa sürede tükendi. Gezilerimize katılan, ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KUMANYA İKRAMI DA VAR

Ramazan ayı boyunca düzenlenecek ücretsiz Çerkezköy Belediyesi kültür gezileri kapsamında 8 Nisan Cuma, 12 Nisan Salı, 14 Nisan Perşembe, 18 Nisan Pazartesi, 20 Nisan Çarşamba, 22 Nisan Cuma, 26 Nisan Salı, 28 Nisan Perşembe günleri İstanbul Sultan Ahmet Camii’ne, 7 Nisan Perşembe, 11 Nisan Pazartesi, 13 Nisan Çarşamba, 15 Nisan Cuma, 19 Nisan Salı, 21 Nisan Perşembe, 25 Nisan Pazartesi, 27 Nisan Çarşamba ve 29 Nisan Cuma günleri ise Edirne Selimiye Camii gezileri yapılacak. Gezilere katılan vatandaşlarımıza ücretsiz kumanyaları da Çerkezköy Belediyesi görevlileri tarafından verilecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika