HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÖĞRENCİLERE YÖNELİK TRAFİK EĞİTİMLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

16 Mayıs 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ÖĞRENCİLERE YÖNELİK TRAFİK EĞİTİMLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
ÖĞRENCİLERE YÖNELİK TRAFİK EĞİTİMLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, geleceğin bilinçli yaya ve sürücülerinin yetiştirilebilmesi amacıyla Çorlu ilçesinde hizmete açılan Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilere yönelik uygulamalı eğitimler devam ediyor.

Çorlu Çocuk trafik eğitim parkında gerçekleştirilen uygulamada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okulların öğrencilerine yönelik olarak ilçe trafik Jandarma ve ilce emniyet trafik ekiplerince temel trafik konusunda hem teorik hem de akülü araçlar ile uygulamalı eğitim veriliyor.

Çorlu Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklara yönelik trafik eğitimlerine devam ettiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ulaşım insan hayatında önemli bir yere sahiptir. Trafik kazalarının büyük bir bölümü sürücü hatalarından kaynaklanmaktadır. Trafik kazalarının sebep olduğu can ve mal kayıplarının önüne geçilebilmesi için sürücülerimizin ve yayalarımızın bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Bunun yolu da iyi bir trafik eğitiminden geçmektedir. Geleceğin bilinçli sürücüleri ve yayalarının yetiştirilebilmesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Çorlu ilçemizde Trafik Eğitim Parkı projemizi hayata geçirdik. Minyatür bir şehir görünümünde olan Çorlu Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilerimize yönelik teorik ve uygulamalı olarak eğitimlerimiz devam ediyor. İnanıyoruz ki, burada eğitim alan öğrencilerimiz gelecekte bilinçli sürücü ve yayalar haline geleceklerdir.” dedi.

Çorlu Trafik Eğitim Parkı’nda akülü arabalar ile uygulamalı olarak eğitim alan öğrenciler de, gördükleri eğitimin çok faydalı olduğunu ifade ettiler ve Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Albayrak’a teşekkür ettiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika