HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÖĞRENCİLERDEN PATİLİ DOSTLARA ZİYARET

04 Ekim 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»ÖĞRENCİLERDEN PATİLİ DOSTLARA ZİYARET
ÖĞRENCİLERDEN PATİLİ DOSTLARA ZİYARET

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı öğrencilerle doldu taştı. Bu özel günde öğrenciler, sevimli dostlarımızı yalnız bırakmadı. Can dostlarımız ile keyifli anlar yaşayan öğrenciler, “Dünya, dostlarımız ile daha güzel” mesajı verdi.

Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde can dostlarımız yalnız bırakmak istemeyen öğrencilerle doldu taştı.

Öğrencilere, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ve Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nda görevli uzman personel eşlik etti. Barınağın tüm alanlarını öğrencilere gezdiren Tanrıkulu ve görevli personel, barınağın işleyişi, barınaktaki hayvanların nasıl sahipleneceği hakkında bilgiler verdi. Can dostlarımız ile keyifli anlar yaşayan öğrenciler, tüm dünyaya “Dünya, dostlarımız ile daha güzel” mesajı verdi.

Öğrenciler ile sokak hayvanları hakkında sohbet eden Tanrıkulu, “Evcil hayvanları ‘petshop’tan değil barınaktan alın” tavsiyesinde bulundu.

Barınak ve personeller hakkında öğrencilere detaylı bilgiler veren Tanrıkulu, sokakta yaşayan dostlarımızın tüm ihtiyaç ve kontrolleri için yetkin bir kadro ile çalıştıklarını söyledi.

Tanrıkulu, “Barınağımız, Trakya’daki en büyük sokak hayvanları barınağı. Bu konuda da mutlu ve gururluyuz. Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan da bu konuda bize her zaman destek veriyor. Belediye Başkanımız Recep Gürkan başta olmak üzere Edirne Belediyesi’nin tüm çalışanları olarak, barınağımıza çok önem veriyor ve can dostlarımızın daha iyi koşullarda yaşaması için elimizden gelen çabayı göstermeye devam ediyoruz. Burada can dostlarımıza en iyi şekilde bakıyoruz. Bu şehirde can dostlarımız emin ellerde. Ancak sokak hayvanlarının korunması için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Can dostlarımızın da en az bizim kadar yaşama hakkı var. Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapıyoruz. Birçok noktaya mama ve su kapları yerleştiriyor, düzenli beslenmelerini sağlıyoruz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika