HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÖDÜLLÜ OYUN YAKLAŞIK BİN ÖĞRENCİ İLE BULUŞTU

22 Kasım 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»ÖDÜLLÜ OYUN YAKLAŞIK BİN ÖĞRENCİ İLE BULUŞTU
ÖDÜLLÜ OYUN YAKLAŞIK BİN ÖĞRENCİ İLE BULUŞTU

Hollanda-Türk ortak yapımı olan ve Hollanda’nın en prestijli ödüllerinden biri olan VSCD Genç Tiyatro Jüri Ödüllü Bully Bully isimli çocuk oyunu Atatürk Kültür Merkezi’nde yaklaşık 1000 öğrenci ile buluştu. Öğrenciler, oyunu keyifle izlerken, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde ve Atta Festival ekibine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Hollanda-Türk ortak yapımı olan ve Hollanda’nın en prestijli ödüllerinden biri olan VSCD Genç Tiyatro Jüri Ödüllü Bully Bully isimli çocuk oyunu Atatürk Kültür Merkezi’nde iki seans halinde gösterime sunuldu. Oyun öncesinde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde ile Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda bir araya gelerek, ileriki günlerde yapacakları işbirlikleri konusunda fikir alışverişinde bulundu. Özellikle tarım ve belediyelerin çalışmaları konusunda geliştirebilecekleri projeler hakkında konuşan ikili, bu konuda ilgili grupları bir araya getirme konusunda fikir birliğine vardı. Gürkan, daha sonra konuğuna Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nı gezdirdi.

Oyunu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde’nin yanı sıra bine yakın öğrenci izledi. Oyunun sonunda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, oyunculara çiçek takdim ederek, Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde ve Atta Festival ekibine katkılarından dolayı teşekkür etti.

BULLY BULLY İSİMLİ ÇOCUK OYUNUNUN KONUSU

Yürümeye yeni başlayan bir çocuk ile ortalama bir dünya liderinin ortak noktası nedir? Liderler de süpermarket koridorlarında çocuklar gibi sürüklenir mi? Ya da istediklerini alana kadar çığlık atarlar mı? Bir hayalperest konuşur ve yetişkin bir adam bir sürü şey saçmalayarak gevezelik eder. Yeterince yakından baktığınızda aradaki farkı pek göremezsiniz. Sadece birinin söyleme hakkı vardır ve diğeri söyleneni yapmak zorundadır.

Bully Bully’de iki dünya lideri sahipsiz topraklarda buluştuklarında kültür çatışması yaşarlar. Huzursuz bir karşılaşma yaşayan iki güçlü ama çocuksu yetişkin, yavaş yavaş birbirlerine alışırlar. Bully Bully, iki oyuncunun, birçok şarkı, komik atışmalar, gürültülü patırtılı ifadelerle iletişim kurduğu ve sonunda dost oldukları bir oyundur.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika