HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

MÜREFTE TURİZM TESİSİ’NİN TEMELİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI

05 Ağustos 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»MÜREFTE TURİZM TESİSİ’NİN TEMELİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI
MÜREFTE TURİZM TESİSİ’NİN TEMELİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI

Vizyonunda yer alan temel ilkelerden biri olan turizm konusunda Tekirdağ’ı daha da ileriye taşımayı hedefleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, Eşsiz doğal güzellikleri ve kültür varlıklarıyla önemli turizm merkezlerinden biri olan Şarköy ilçesi’nin Mürefte mahallesi’nde hayata geçirilecek olan turizm tesisinin temeli geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirilen törenle atıldı.

Toplam inşaat alanı 1.309,3 metrekare olan Mürefte Turizm Tesisi 623,7 metrekare inşaat taban alanına sahip. Zemin artı 1 kattan oluşacak ve otel olarak kullanılacak Mürefte Turizm Tesisi projesinde Sosyal Tesis, Mutfak, Lobi, Teknik Hacimler, 12 Oda ile İdari ve Kat Ofisleri yer alıyor.

Mürefte Turizm Tesisi’nin temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yüksel Özdal, tesis ile ilgili teknik bilgileri paylaşırken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Kültür ve sosyal İşler Dairesi Başkanı Alpaslan Kurtoğlu da, tesisin kullanım amacı ile bilgi verdi.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “TURİZM VİZYONUMUZ KAPSAMINDA GÜZEL TEKİRDAĞ’IMIZI, TÜRKİYE TURİZMİNDE YÜKSELEN BİR YILDIZ HALİNE GETİRME HEDEFİYLE PROJELER ÜRETMEYE VE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Temel atma töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Mürefte Turizm Tesisi’nin Şarköy’ün turizm potansiyeline güç katacağını belirterek, “Eşsiz doğal güzelliklere ve kültür varlıklarına sahip Şarköy ilçemiz turizm alanında büyük bir potansiyele sahiptir ve bölgenin en önemli turizm merkezlerinden biri konumundadır. Her yıl ülkemizden ve yurt dışından muazzam sayıda turisti ağırlayan Şarköy ilçemizin turizm alanındaki en önemli ihtiyacı modern ve konforlu konaklama tesisleridir. Şarköy turizmini daha da geliştirmek için Şarköy Mürefte Turizm Tesisi Projemizi hazırladık. Mürefte Mahallesi’nde önemli bir açığı kapatacak olan Turizm Tesisimizin temelini atıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Doğal ve nezih bir ortamda kaliteli konaklama hizmetlerinin verileceği tesisimiz, Şarköy turizmine büyük değer katacak. Turizm vizyonumuz kapsamında güzel Tekirdağ’ımızı, Türkiye turizminde yükselen bir yıldız haline getirme hedefiyle projeler üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz. En kısa zamanda açılış töreninde de bir araya gelebilmek ümidiyle Şarköy Mürefte Turizm Tesisimizin hayırlı olmasını diliyor, projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 23 Milyon 337 Bin 600 TL yatırım maliyetine sahip tesisimiz şimdiden Mürefte’mize, Şarköy’ümüze ve Tekirdağ’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar ve Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var da bir konuşma yaparak, tesisin hayırlı olması temennisinde bulundular ve Başkan Albayrak ve ekibine teşekkür ettiler.

Konuşmaların ardından Başkan Albayrak ve diğer protokol üyeleri tarafından hep birlikte butona basılarak Mürefte Turizm Tesisi’nin temeli atıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika