HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

METİN UCA, EDİRNELİLER İLE BULUŞUYOR

28 Mart 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»METİN UCA, EDİRNELİLER İLE BULUŞUYOR
METİN UCA, EDİRNELİLER İLE BULUŞUYOR

Gazeteci ve Tiyatrocu Metin Uca, çok sevilen “Bunu Mu Demek İstedim?” isimli oyunu ile Edirneliler ile buluşuyor.

Gazeteci ve Tiyatrocu Metin Uca, Şubat ayında yaptığı bir sosyal medya paylaşımında “ Sevgili Osmaniyeliler! Ben Metin gelemiyorum. Niye mi? Çünkü Osmaniye’de ayın 12’sinde oynayacağımız gösterimiz İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından iptal edildi. Fatih Sultan Mehmet’in deniz kabuklarına olan merakının kitapta yer alışını yanlış değerlendiren biri nedeniyle geçirmiş olduğumuz soruşturmanın sonucu bu oldu. 200’ü aşkın bilet satılmıştı. Ben kendi adıma tüm Osmaniyelilerden özür diliyorum efendim.” ifadelerini kullanmıştı. Metin Uca’nın bu paylaşımına Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Sevgili Metin Uca, biliyorsunuz, Fatih Sultan Mehmet 30 Mart 1432’te Edirne’de doğdu. Size uygun bir tarihte Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Edirneliler olarak oyununuzu izlemek istiyoruz. Saygılar” cevabını vermişti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın bu teklifini geri çevirmeyen Metin Uca, çok sevilen “Bunu Mu Demek İstedim?” isimli oyunu ile 29 Mart Çarşamba Saat:20.45’te Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda Edirneliler ile buluşacak.

Gazeteci ve Tiyatrocu Metin Uca’yı Edirne’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Metin Uca, içimizden biri, bizden biri. Sevgili Metin Uca, davetimizi kabul etti, bizleri kırmadı. 29 Mart Çarşamba Saat:20.45’te Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda Edirneliler ile buluşacak. Tüm hemşehrilerimi bu harika oyuna bekliyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika