HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1695 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Lüleburgaz’da tonlarca atık dönüştürüldü! “4 ton pet şişe, 7 ton metal kutu, 12 ton atık…”

26 Ağustos 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Lüleburgaz’da tonlarca atık dönüştürüldü! “4 ton pet şişe, 7 ton metal kutu, 12 ton atık…”
Lüleburgaz’da tonlarca atık dönüştürüldü! “4 ton pet şişe, 7 ton metal kutu, 12 ton atık…”

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Kasım ayında geri dönüşüm uygulamaları kapsamında başlattığı Akıllı Atık Tanıma Sistemi ile Mobil Atık Toplama sistemleri sayesinde 9 ayda tonlarca atık dönüştürüldü. Her iki uygulama sayesinde hem dönüşüm kartlarına puan yüklenen vatandaş hem de çevre kazandı.

Çevreci belediye sloganıyla çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Lüleburgaz Belediyesi, çevre odaklı projeleriyle geri dönüşüme destek oluyor. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl Kasım ayında hizmete sunduğu Akıllı Atık Tanıma Sistemi’yle geri dönüşümde devrim gibi uygulamaya imza atan Lüleburgaz Belediyesi, bu uygulamasını mahallelere de yayarak vatandaşı geri dönüşüme teşvik etti.

4 ton pet ile 7 ton metal dönüştü!

Lüleburgaz Belediyesi’nin Gençlik Parkı, Kongre Meydanı ve Kapalı Pazar Yeri ve Semt Merkezi’nde olmak üzere kentin 3 farklı noktasına konumlandırdığı Akıllı Atık Tanıma Sistemleri ise vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Vatandaşlar 9 aylık süreçte Akıllı Atık Tanıma Sistemleri’ne toplam 4 ton ağırlığında pet şişe ve 7 ton ağırlığında metal kutu attı. Atılan bu atıklar doğaya karışmak yerine yeniden kullanıma kazandırıldı.

Mobil araçla atık toplama!

Tüm bunların yanı sıra Lüleburgaz Belediyesi haftanın 5 günü farklı mahallelere gönderdiği Mobil Atık Toplama Aracı ile de geri dönüşümü teşvik ediyor. Vatandaşlar evlerinde ayrıştırdığı atıkları belediye ekiplerine teslim ederek geri dönüşüme destek oluyor. Yine bu süre içinde vatandaşlar toplam 12 ton ağırlığında atığı belediye ekiplerine teslim ederek çevrenin kazanmasına yardımcı oldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika