HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Lüleburgaz’da bisiklet bakım istasyonu LYBA’da hizmette!

06 Haziran 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Lüleburgaz’da bisiklet bakım istasyonu LYBA’da hizmette!
Lüleburgaz’da bisiklet bakım istasyonu LYBA’da hizmette!

Lüleburgaz Belediyesi, bisiklet kullanıcılarının bisikletlerine bakımlarını yapabilmeleri için Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nde (LYBA) bisiklet bakım istasyonunu hizmete sundu. Bisiklet kullanıcıları bisiklet bakım istasyonlarında çok sayıda işlemi ücretsiz bir şekilde yapabilecek.

Bisiklet dostu kent Lüleburgaz’da bisiklet tutkunlarını sevindiren bir hizmet daha hayata geçirildi. Lüleburgaz Belediyesi, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği LYBA’ya bisiklet bakım istasyonu kurulumu gerçekleştirdi. Oldukça kullanışlı olan bisiklet bakım istasyonunun işleyişi hakkında Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, tesis sorumlusu İnanç Zorlutuna’dan bilgi aldı.

18 adet işlem bir arada!

Bisikletin kolayca asılabildiği askılığı olan ve bisiklet kullanıcılarının alyan, yıldız tornavida, lastik şişirme pompası gibi toplam 18 adet işlemi tek seferde yapabileceği bisiklet bakım istasyonu, bisiklet tutkunlarından ilgi görmeye başladı. Bisiklet kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde bisikletlerinin bakımını yapmaya başladığı bakım istasyonu ilerleyen süreçlerde kentin diğer noktalarına da yaygınlaştırılacak.

İstasyonların sayısı artacak

Öte yandan Başkan Gerenli de bisiklet bakım istasyonu hakkında tesis sorumlusu Zorlutuna’dan bilgi aldı. Bisiklet dostu kent için çalışmalarını sürdüreceklerinin altını çizen Başkan Gerenli, bisiklet bakım istasyonlarının sayısının ilerleyen süreçte artacağını söyledi. Başkan Gerenli, “Her yıl binlerce kişinin faydalandığı LYBA’ya bisiklet bakım istasyonumuzu kurduk. Bisiklet tutkunlarımız bisikletlerinin bakımını artık burada yapabilecek. Bakım istasyonlarımızın sayısını ilerleyen süreçlerde artıracağız. Çevreci, bisiklet kenti Lüleburgaz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Her yıl 5 km bisiklet yolu!

Geçtiğimiz yıl yapımını tamamladığı, gidiş geliş 10.8 km uzunluğa ulaşan kent merkezi ile Durak Mahallesi’ni birbirine bağlayan bisiklet yolu, TCDD’nin hızlı tren hattı bölümünde kalan noktayı yapmasıyla 2023 yaz sezonunda kullanıma resmen açılacak. Bununla birlikte her yıl 5 km bisiklet yolu hedefiyle ilerleyen Lüleburgaz Belediyesi, kentin birçok noktasında bisiklet yolu çalışmalarını da sürdürüyor. Lüleburgaz Belediyesi hayata geçirdiği ve geçireceği bisiklet yollarıyla birlikte bisiklet kullanımını artırıp karbon ayak izini önemli ölçüde azaltmayı hedefliyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika