HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Lüleburgaz İtfaiyesi 2021’de de tüm canlıların yanındaydı

15 Ocak 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Lüleburgaz İtfaiyesi 2021’de de tüm canlıların yanındaydı
Lüleburgaz İtfaiyesi 2021’de de tüm canlıların yanındaydı

Bütün canlılar için 7 gün 24 saat boyunca canla başla çalışan Lüleburgaz Belediyesi İtfaiyesi 2021 yılında toplam 525 yangına müdahale ederken 599 arama ve kurtarma faaliyetinde bulundu. Tüm bunlarla birlikte Lüleburgaz İtfaiyesi geçtiğimiz yaz hepimizin ciğerlerini yakan Akdeniz’deki orman yangınlarına ön saflarda müdahale ederek büyük bir kahramanlık örneği sergiledi.

Lüleburgaz’ın insan yaşamı konusundaki en önemli birimlerinden biri olan Lüleburgaz İtfaiyesi için 2021 yılı hareketli geçti. Geçtiğimiz yıl içerisinde gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla benzer ölçekli belediyeler arasındaki en donanımlı ve hızlı müdahale eden itfaiye ekiplerinden biri olan Lüleburgaz İtfaiyesi yüzlerce olaya anında müdahale etti. Lüleburgaz İtfaiyesi yangından kazaya, arama kurtarma operasyonlarından orman yangınlarına kadar çok sayıda alanda sadece insanların değil, tüm canlıların hayatını kurtarmak için canla başla çalıştı.

63 konut yangınına anında müdahale

112 Komuta Merkezi’nden gelen ihbarlara ortalama 4 dakika içerisinde müdahale eden Lüleburgaz İtfaiyesi 2021’de 63 konut, 31 fabrika, 227 anız, 49 trafo, 2 de orman yangını olmak üzere toplam 525 yangının söndürülmesinde aktif rol aldı. Tüm bunlarla birlikte Lüleburgaz  İtfaiyesi 599 adet arama kurtarma faaliyetinde yer aldı. Öte yandan itfaiye ekipleri 2021 yılında 78 adet trafik kazasına da hızlı bir şekilde müdahale etti.

Akdeniz’de de vardı!

Lüleburgaz ve çevresindeki en donanımlı itfaiyelerden biri olan Lüleburgaz İtfaiyesi, Lüleburgaz çevresindeki olaylara takviye olarak gitmekle kalmadı, Ağustos ayında Akdeniz Bölgesi’nde meydana gelen orman yangınlarına da desteğe gitti. Kırklareli’nden gönüllü bir şekilde tek ekip olarak Akdeniz’deki orman yangınlarına müdahaleye giden Lüleburgaz İtfaiyesi personeli, orman yangınlarıyla günlerce uykusuz bir şekilde en ön safta kahramanca mücadele etti. 2021 yılında birbirinden başarılı çalışmalara imza atan Lüleburgaz İtfaiyesi, 2022 yılında da aynı şekilde çalışmaya devam edecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika