HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KURULUŞ VE KURTULUŞ COŞKUSU, HANDE YENER KONSERİ İLE TAÇLANACAK

25 Ekim 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»KURULUŞ VE KURTULUŞ COŞKUSU, HANDE YENER KONSERİ İLE TAÇLANACAK
KURULUŞ VE KURTULUŞ COŞKUSU, HANDE YENER KONSERİ İLE TAÇLANACAK

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 99’uncu ve Çerkezköy’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümünü büyük bir coşku ve heyecan içerisinde kutlanacak. Kutlamalar çerçevesinde 29 Ekim Cumartesi günü saat 20.30’da Kentpark’ta sevilen sanatçı Hande Yener unutulmaz bir konser verecek.

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 99. yılı ve Çerkezköy’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlamaları, 28 Ekim Cuma günü saat 13.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayacak.

29 Ekim Cumartesi günü Çerkezköy Hükümet Konağı önünde saat 09.30 düzenlenecek olan Tebrikat töreninin ardından kutlamalar saat 10.00’da Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız ve Belediye Başkanımız tarafından 29 Ekim Spor Kompleksi’nde bulunan vatandaşların ve öğrencilerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlaması ile devam edecek.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’ nın okunması ve Şanlı Bayrağımızın göndere çekilmesinin ardından, Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı nedeni ile bir konuşma yapacak. Belediye Başkanı Vahap Akay’ın konuşmasının ardından Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 99. Yılı kapsamında bir konuşma yapacak.

YARIŞMALARDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLECEK

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların yapılmasının ardından şiirler okunacak, Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Zeybek Halk Oyunları gösterisi sahnelenecek, Sarbak Metal Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile Pakize Narin Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu müzik dinletisi sunulacak. Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Karadeniz Halk Oyunları gösterisinin sahnelenmesinin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli dallardaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek ve ardından yapılacak olan Geçit Töreni ile 29 Ekim Spor Kompleksi’ndeki kutlamalar sona erecek.

HANDE YENER RÜZGARI ESECEK

Çerkezköy Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında saat 19.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda Fener Alayı düzenlenecek. Fener Alayı’na katılacak olan vatandaşlarımız ellerinde meşaleler ve bayraklar ile saat 19.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndan Kent Park’a hareket edecekler. Daha sonra sevilen sanatçı Hande Yener saat 20.30’da sahneye çıkarak birbirinden güzel şarkılarını Çerkezköy halkı için seslendirecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika