HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KÜRESEL ISINMA VE GERİ DÖNÜŞÜM DENEYLERLE ANLATILDI

22 Mayıs 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»KÜRESEL ISINMA VE GERİ DÖNÜŞÜM DENEYLERLE ANLATILDI
KÜRESEL ISINMA VE GERİ DÖNÜŞÜM DENEYLERLE ANLATILDI

Edirne Belediyesi İklim Değişikliği Müdürlüğü, Gazi Osmanpaşa Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerine geri dönüşüm ve küresel ısınmayı deneylerle anlattı.

Türkiye’de iklim değişikliği müdürlüğünü kuran ilk belediyelerden olan Edirne Belediyesi, verdiği eğitimlerle geleceğin teminatı çocuklara farkındalık yaratmaya devam ediyor. Doğaya ve çevreye saygılı bireylerin yetişmesini amaçlayan Edirne Belediyesi İklim Değişikliği Müdürlüğü, son olarak da Gazi Osmanpaşa Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerine geri dönüşümü ve küresel ısınmayı deneylerle anlattı.

Eğitmen Ayhan Nurlu tarafından verilen eğitimde doğal kaynakların aşırı kullanımı ve insan faaliyetlerinden oluşan karbon salınımının küresel ısınmaya nasıl etki ettiğini ve geri dönüşümün çevre için önemine değindi.

Rengini kaybeden mavi deneyi, Fildişi macunu deneyi ve kimyacının kibriti deneyini öğrenciler ile birlikte yapan Eğitmen Ayhan Nurlu, aynı zamanda öğrencilerle küresel ısınmayla mücadelede neler yapılabileceğini tartıştı.

İklim Değişikliği Müdürü Savaş Çerkez da eğitimlerin devam edeceğini belirterek, “Geleceğe nasıl bir dünya bırakacağımız çok önemli. Bu nedenle geleceğimizin teminatı çocuklarımıza çevre bilincini aşılamak ve küresel ısınmayla mücadele neler yapılabilir konusunda eğitimler düzenliyoruz. Eğitimlerde deneyler de yaparak, çocuklarımızın konuyu daha da iyi anlamasını sağlıyoruz. Çocuklarımızdan aldığımız geri dönüşümler ise çok güzel. Bu konuda eğitimlerimiz devam edecek” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika