HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KÜLTÜR SANAT AKADEMİMİZİN 1. DÖNEMİ TAMAMLANDI

17 Ocak 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»KÜLTÜR SANAT AKADEMİMİZİN 1. DÖNEMİ TAMAMLANDI
KÜLTÜR SANAT AKADEMİMİZİN 1. DÖNEMİ TAMAMLANDI

Çerkezköy Belediyesi Kültür-Sanat Akademisi 2022-2023 Yılı 1. Dönemi tamamlandı. El Sanatları ve Görsel Sanatlar kursiyerlerinin hazırladığı çalışmalar, açılışı yapılan sergide beğeniye sunulurken; İşitsel Sanatlar kursiyerleri de seslendirdikleri eserlerle kulakların pasını sildiler.

BİN 537 KURSİYERE EĞİTİM VERİLDİ

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen dönem sonu sergisi açılışı ve müzik dinletisi etkinliklerine Belediye Başkan Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcıları Nedim Yılancı ve Levent Yıldırım, Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Program El Sanatları ve Görsel Sanatlar kursiyerlerinin çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı ile başladı. Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı, “2020 yılında başlattığımız Kültür-Sanat kurslarımızda şu ana kadar bin 537 kursiyerimize eğitim verildi. Akademimiz bünyesinde bu dönem, piyano, keman, gitar, bağlama, yağlı boya, kara kalem, dekoratif ahşap süsleme, robotik kodlama, seramik, makrome, yaratıcı resim ve yaratıcı drama branşlarında, çocuk ve yetişkin olmak üzere 450 kursiyerimiz kurslarını başarıyla tamamladılar” dedi.

BAŞKAN AKAY’A TEŞEKKÜR

Çocuklar için kültür, sanat ve eğitim alanlarında fırsat eşitliğinin en büyük destekçilerden biri olan Belediye Başkan Vahap Akay’a teşekkür eden Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu vesile ile bizlerin böyle güzel ve anlamlı etkinliklerde buluşmasına vesile olan Belediye Başkanımız Vahap Akay’a, eğitmenlerimize, kursiyerlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı

PERFORMANLARI İLE BÜYÜLEDİLER

Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı’nın konuşmasının ardından katılımcılar sergiyi dolaşarak birbirinden güzel el emeği göz nuru çalışmaları incelediler. Sergi açılışının ardından İşitsel Sanatlar kursiyerlerinin müzik dinletisi etkinliği başladı. Etkinlikte 40’a yakın kursiyerimiz piyano, keman, gitar ve bağlama ile birbirinden değerli eserleri seslendirdiler. Katılımcılara müzik ziyafeti sunan kursiyerlerimiz, performansları ile büyük alkış aldılar.

AKM, KÜLTÜR VE SANATLA DOLMUŞ

Müzik dinletisi sonunda kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Vahap Akay, “Atatürk Kültür Merkezi yaklaşık 3 yıldır faaliyette. Bu binanın yapılmasından duyduğum mutluluğu defalarca dile getirmiştim. Ancak bu akşam yine gördüm ki bu güzel binanın içi gerçekten kültür ve sanatla dolmuş. Çocuklarımızın, kursiyerlerimizin güzel performanslarıyla, kültüre ve sanata dair yapılan yatırımların, emeklerin karşılığını görüyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kursiyerlerimize, eğitmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum. Daha güzel gecelerde buluşmak dileğiyle, herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” açıklamalarında bulundu. Kültür-Sanat Akademisi öğretmenlerine çiçek vererek tebrik eden Başkanımız Akay program sonunda katılım belgeleri verilen kursiyerlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika