Dolar : Alış : 9.5860 / Satış : 9.6033
Euro : Alış : 11.1566 / Satış : 11.1767
HAVA DURUMU
hava durumu

tekirdag21°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 901 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Köy Enstitüleri Kuruluş Yıldönümünde Tekirdağ’da Anıldı

19 Nisan 2019 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Köy Enstitüleri Kuruluş Yıldönümünde Tekirdağ’da Anıldı
Köy Enstitüleri Kuruluş Yıldönümünde Tekirdağ’da Anıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Kent Konseyi tarafından Köy Enstitüleri’nin kuruluş yıldönümü kapsamında “Köy Enstitüleri’nin Kuruluşunun 79. Yılı ve Hasan Ali Yücel Anma Programı ve Çelenk Sunma Töreni” düzenlendi.

Tekirdağ Valiliği önünde gerçekleşen çelenk sunma törenine Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Sabri Işık, Hasan Ali Yücel’in torunu Ali Eronat ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören katılımcılar tarafından gerçekleştirilen konuşmaların ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile son buldu. Süleymanpaşa ilçesindeki Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen anma programında ise ilk olarak yönetmenliğini ve senaristliğini Cengiz Özkarabekir’in yaptığı Yücel’in Çiçekleri filminin gösterimi gerçekleşti. Film gösteriminin ardından Köy Enstitüleri’nin kurucusu ve dönemin Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel’in torunu Ali Eronat ve Tekirdağ Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Sabri Işık konuşma yaptı. Ali Eronat yaptığı konuşmada Hasan Ali Yücel’in hayatından önemli anıları katılımcılarla paylaşırken, Sabri Işık da Köy Ensititüleri’nin Türkiye’nin kalkınmasındaki öneminden söz etti.

Köy Enstitüleri’nin 79. Yılı ve Hasan Ali Yücel Anma Programı ve Çelenk Sunma Töreni, yapılan konuşmaların ardından müzik dinletisi ve katılımcılar tarafından Köy Okulları Fotoğraf Sergisi’nin gezilmesi ile son buldu.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Marmaraereglisi Haberleri