HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KIZILPINAR’A YENİ YAŞAM ALANLARI

30 Eylül 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»KIZILPINAR’A YENİ YAŞAM ALANLARI
KIZILPINAR’A YENİ YAŞAM ALANLARI

Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kızılpınar Gültepe Mahallesi dere kenarına yeni bir park ve yeşil alan yapılırken,  Kızılpınar Atatürk Mahallesi 66. Sokak ile Baygın Sokak arasında kalan park ve yeşil alanda yenileniyor.

Park yapım çalışmalarının devam ettiği Kızılpınar Gültepe Mahallesi dere kenarı ve Kızılpınar Atatürk Mahallesi 66. Sokak ile Baygın Sokak arasında kalan alanda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kızılpınar Gültepe Mahallemizde bulunan dere kenarındaki 13 bin 493 metrekarelik yeşil alanda park çalışmalarımıza başladık. İçerisinde çocuk oyun alanları, fitness alanları, koşu ve yürüyüş yolları, mini futbol sahası, mini basketbol sahası, oturma grupları ve dinlenme alanları, bitkisel peyzaj çalışmaları ve aydınlatmanın olacağı parkımız tamamlandığında bu bölgedeki çocuklarımız ve ikamet eden vatandaşlarımız için vakitlerini güzel geçirebilecekleri, sporlarını yapabilecekleri bir alan olacak” dedi.

2 BİN 258 METREKARELİK YEŞİL ALANDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Kızılpınar Gültepe Mahallesi’ndeki park ve yeşil alan çalışmasını inceledikten sonra Kızılpınar Atatürk Mahallesi 66. Sokak ve Baygın Sokak arasında kalan 2 bin 258 metrekarelik yeşil alanda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kızılpınar Atatürk Mahallemizde bulunan bu alanda da yenileme çalışmalarımıza başladık. İçerisinde çocuk oyun alanları, fitness alanları, mini basketbol sahası, oturma grupları ve dinlenme alanları, bitkisel peyzaj ve aydınlatma çalışmalarının olacağı parkımız tamamlandığında bu bölgemizdeki bir eksiklik giderilmiş olacak” dedi.

2023 YILINDA HİZMETE AÇILACAK

Kızılpınar Gültepe Mahallesi dere kenarına ve Kızılpınar Atatürk Mahallesi 66. Sokak ile Baygın Sokak arasında kalan alanda devam eden park ve yeşil alan çalışmalarını yıl sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “İnşallah iki parkımızı da 2022 yılı içiresinde tamamlayarak, 2023 yılında Kızılpınar Gültepe ve Kızılpınar Atatürk Mahallesi sakinlerimizin hizmetine sunacağız. İki parkımızın tamamlanması ile hem mahalle sakinlerimiz sporlarını yapabileceği, sohbet edebileceği, güzel vakit geçirebileceği alanlara kavuşacak hem de çocuklarımız gönüllerince eğlenerek, futbol ve basketbol sahalarında enerjilerini atacaklar” ifadelerini kullandı.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika