HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kırsal mahallelerde Ramazan coşkusu

15 Nisan 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Kırsal mahallelerde Ramazan coşkusu
Kırsal mahallelerde Ramazan coşkusu

Süleymanpaşa Belediyesi, “Gönlümüz Bir Soframız Bir” sloganıyla her akşam başka bir mahallede gerçekleştirdiği Gönül Sofrası iftar etkinliklerine devam ediyor. Kırsal mahallelerden Gündüzlü, Bıyıkali ve İnecik’te Süleymanpaşa Belediyesi tarafından kurulan Gönül Sofralarında mahalle sakinleri birlikte oruç açarak Ramazan coşkusunu doyasıya yaşadılar.

Sırasıyla Gündüzlü, Bıyıkali ve İnecik Mahallesi’nde mahalle sakinlerini buluşturan Gönül Sofrası iftar organizasyonlarında, Süleymanpaşa Belediyesi Aşevi tarafından hazırlanan ve dört kap yemekten oluşan iftar yemekleri, iftar saatinden hemen önce belediye çalışanları tarafından masalara servis edilerek sıcak bir şekilde vatandaşlara ulaştırıldı.

Üç mahallede toplamda 2 bin 500 kişi iftar sofralarından bir araya gelerek Ramazan coşkusunun tadına vardı.

RAMAZAN GELENEKLERİ YAŞATILIYOR

İftar öncesi ve sonrasında yapılan iftar ve yemek duaları ile Ramazan ayının manevi atmosferi yaşanırken, açılan oruçların ardından Geleneksel Ramazan eğlencelerinin temsil edildiği sahne gösterileri beğeni ile izlendi. Ayrıca çocuklar için Osmanlı Macunu, Osmanlı Şerbeti, pamuk şekeri ve patlamış mısır ikramları gerçekleştirildi.

Gönül Sofralarında Gündüzlü, Bıyıkali ve İnecik Mahallesi sakinleri ile birlikte oruç açan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Belediyesi olarak son üç yılda gerçekleştirilen ve önümüzdeki 2 yıllık görev süresi içinde hayata geçirilecek projeler hakkında bilgilendirmede bulunarak Mübarek Ramazan ayını tebrik etti. İftarın ardından mahalle sakinleri ile çay içerek sohbet eden Yüksel, ihtiyaçlar ve taleplerle ilgili bilgi alarak gerekenin yapılması talimatı verdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika