HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kırkpınar Fotoğraf Yarışması ertelendı

30 Mayıs 2020 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»Kırkpınar Fotoğraf Yarışması ertelendı
Kırkpınar Fotoğraf Yarışması ertelendı

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında bu yıl 21.’si düzenlenen Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’nın jüri toplantısı, koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelendi.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun desteği ile 4 yıldız almaya hak kazanan sayılı yarışmalar arasında yer alan Edirne Belediyesi Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’nın başvuruları 22 Mayıs’ta sona erdi. Yarışmaya katılmak isteyenler Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun sitesinden yarışma için fotoğraflarını online yükledi.

Şartname gereği fotoğrafları değerlendirecek olan Seçici Kurulun, 29 Mayıs 2020 tarihinde Edirne’de toplanması gerekiyordu. Ancak il dışından gelmesi gereken jüri üyelerinin COVİD-19 tedbirleri kapsamında Edirne’ye gelemeyeceği için toplantı TFSF ve jüri üyeleri ile de görüşülerek Belediye Encümen Kararı ile 30 Haziran 2020 tarihine ertelendi.

Yarışmanın seçici kurulunda yer alan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, TFSF Genel Başkan Yardımcısı – EFOD Başkanı Serdar İyiiz, Fotoğraf Sanatçısı Cengiz Karlıova, Fotoğraf Sanatçısı Yusuf Darıyerli, Fotoğraf Sanatçısı İlyas Göçmen ve Fotoğraf Sanatçısı Enver Şengül 30 Haziran 2020 tarihinde toplanarak, Kırkpınar’ın en iyi fotoğraflarını belirleyecek. Yarışmanın sonuçları ise 1 Temmuz 2020 tarihinde açıklanacak ve Edirne Belediyesi ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun resmi web sitelerinden ilan edilecek.

Yarışmada birincilik alacak eser sahibi Edirne Belediyesi tarafından verilecek 6 bin lira para ödülü, ikincilik alacak eser sahibi 5 bin lira, üçüncülük alacak eser sahibi 4 bin lira para ödülü ile TFSF tarafından altın, gümüş ve bronz madalya almaya hak kazanacak. Yarışmada ayrıca 1 esere 3 bin TL Edirne Belediyesi Özel Ödülü verilecek. 21. Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’nda toplam 33 eser sahibi de ödül ve sergileme için yarışacak ve 300’er TL para ödülünün sahibi olacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika