HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kiraz Festivali ikinci gününde on binleri ağırladı

12 Haziran 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Kiraz Festivali ikinci gününde on binleri ağırladı
Kiraz Festivali ikinci gününde on binleri ağırladı

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 57’ncisi düzenlenen Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali, ikinci gününde çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yaptı. Coşkunun tavan yaptığı festivalde her yaştan on binlerce insan Süleymanpaşa sahiline akın etti.

NAMIK KEMAL EVİ’NDE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nin Mustafa Kemal Atatürk, Namık Kemal ve Yahya Kemal’in anısına Üç Kemaller Günü olarak ilan edilen ikinci günü etkinlikleri, Namık Kemal Evi ziyareti ile başladı. Namık Kemal Evi’nde açılan fotoğraf sergisi ziyarete açılarak festival boyunca misafirlerini ağırladı. Başkan Yüksel ve beraberindeki heyet, sergilenen tarihi fotoğrafları inceledi.

BAŞKAN YÜKSEL MİSAFİR ÜLKE TEMSİLCİLERİNİ KABUL ETTİ

Daha sonra 57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali için Süleymanpaşa Belediyesinin misafiri olarak gelen yabancı misafirler, Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel tarafından Tarihi Belediye Binasında ağırlandı. İlk olarak Yunanistan’ın Kavala Belediye Başkan Yardımcısı Apostolos Moumtsakis ve eşi Flora Charalampidou, Atık Toplama Daire Başkanı Charalampos Panagiotdis ile birlikte Başkan Yüksel’in misafiri oldu. Ardından Romanya’nın Tekirgöl Belediyesi’nden Meclis Üyeleri Doina Babanica ve Niculae Berveaca ile Sparta Techirghiol Spor Kulübü Başkanı Logafatu Remus’u ağırlayan Yüksel, ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti misafirleri ile paylaştı. Macaristan’ın Keşkemet Belediyesi’nden Belediye Temsilcisi, Spor İşleri Meclis Üyesi ve Heyet Başkanı István Jánosi, Çevre, Kent Geliştirme ve Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Zoltán Lejer, Sosyal ve Eğitim İşleri Komisyonu Başkanı András Pászti ile Fahri Hemşehrimiz Atilla Kovacs ve eşi Erika Szabo da Başkan Yüksel’i makamında ziyaret ettiler. Son olarak Makedonya’dan gelen Yeni Hayat Kültür ve Sanat Derneği Halk Oyunları ekibini kabul eden Yüksel, tüm misafirlere Süleymanpaşa’yı simgeleyen hatıra eşyaları hediye etti ve heyetlerin hediyelerini kabul etti.

KOMPOZİSYON VE RESİM YARIŞMASI SERGİSİ AÇILDI

Kiraz Festivali’nin kültür etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasına katılan eserlerin yer aldığı sergi, Rumeli İskelesi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. İlkokullar arası ‘Mustafa Kemal Atatürk’ konulu Resim Yarışması, ortaokullar arası ‘Namık Kemal’ ve liseler arası ‘Yahya Kemal Beyatlı’ konulu kompozisyon yarışmalarına katılan öğrencilerin eserleri festival boyunca sergilendi. Serginin açılışını Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla ve Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri Ağası Hikmet Mutlu yaptı.

FESTİVAL KORTEJİ RENK CÜMBÜŞÜNE DÖNDÜ

Üç Kemaller Günü’nde festival coşkusunu tırmandıran en büyük organizasyon ise Festival Korteji oldu. Korteje on binlerce Süleymanpaşalı ile birlikte okullar, sivil toplum kuruluşları, protokol üyeleri ilgi gösterirken, Hükümet Caddesi boyunca kaldırımlara dizilen ve pençelerinden, balkonlarından korteji izleyen binlerce vatandaş alkışlarıyla korteje coşku kattı. Köprübaşı Mevkii’nden başlayıp Tekirdağ Valiliği önünde sona eren Festival Korteji, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve festival ateşinin yakılması ile tamamlandı.

FATMA TURGUT VE FERHAT GÖÇER COŞTURDU

İkinci günün son ve en coşkulu etkinliği ise ana sahnede gerçekleşen gece konseri oldu. Konserde ilk olarak Türk Rock müziğinin melankolik sesli kraliçesi Fatma Turgut sahne alırken, onun ardından güçlü sesi ile ünlü Pop şarkıcısı Ferhat Göçer Süleymanpaşa sahilini dolduran on binlerin huzuruna çıktı. Şarkıları ile festival heyecanını ve keyfini katlayan iki ünlü isim, gençlerin ağırlıkta olduğu dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattılar. Konserler arasında sergilenen havai fişek gösterisi geceye renk katarken, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, sanatçılara Naip Kirazı, çiçek ve plaket takdim etti ve Kiraz Festivali’ne değer kattıkları için şükranlarını dile getirdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika