HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KERMESTEN 63 BİN TL TOPLANDI

18 Ekim 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»KERMESTEN 63 BİN TL TOPLANDI
KERMESTEN 63 BİN TL TOPLANDI

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Elazığlı Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş, ölmeden bir süre önce çekilen videoda, “Eğer ölürsem biriniz veya kendi aranızda anlaşın bir şekilde, bir lösemili kız çocuğuna bakın. Bütün masraflarını karşılayın” vasiyetinde bulunmuştu.

Edirne Belediyesi, şehidimizin bu vasiyetini yerine getirebilmek için anlamlı bir organizasyona imza atmış ve Saraçlar Caddesi’nde “Şehidimize Son Görev” isimli bir kermes düzenlemişti. Edirne Belediyesi’nin tüm birimlerinde çalışan personelin, eşlerinin, Belediye Meclis Üyeleri ve eşlerinin, Emekli Astsubaylar Derneği’nin eşlerinin, Mor Ev ve Üretici Kadınların yaptığı el emeği ürünler kermeste satışa sunulmuştu.

Kermeste elde edilen gelir 63 bin TL şehidimizin isteği üzerine LÖSEV’e bağışlandı. LÖSEV Hakla İlişkiler Sorumlusu Setenay Tan, Sosyal Hizmetler Uzmanı Hatice Doğan, Aktif İletişim Personeli Evrim Erdoğan, Edirne Komite Ailesi Ceylan Toker bugün Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ziyaret ederek, teşekkür sertifikası takdim etti.

 

Gürkan, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada “Edirne Belediyesi, Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan 21 yaşındaki Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş’ın, şehit olmadan önce arkadaşlarına bir vasiyeti vardı. Tabi bu sadece arkadaşlarına söylenmiş bir vasiyetti ama tüm  Türkiye bunu görev bildi. Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş’ın istediği eğer şehit olursam Lösemili bir kız çocuğunu alın tedavi ettirin ve hayat boyu eğitim masraflarını üstlenin diye. Biz de Edirne Belediyesi olarak, Kadın ve Aile Müdürlüğü’nün koordinasyonunda belediyemizin tüm birimleri, Emekli Astsubaylar Derneği’nin eşleri, Mor Ev ile Üretici Kadınlarla hep beraber bir kermes yaptık.  Dün yapılan bu kermeste 63 bin TL para topladılar. Bugün itibariyle o parayı LÖSEV’in banka hesabına Yusuf Ataş’ın vasiyeti olarak yatırdık.  LÖSEV de bize bir teşekkür sertifikası takdim etti. Çok teşekkür ediyorum. Tüm evlatlarımız için hep beraber bütün ülke için çalışmaya devam edeceğiz. Çocuklarımıza acil şifalar diliyorum. Bu vesile ile de kahraman şehidimiz Yusuf Ataş’ı rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyoruz” dedi.

 Gürkan ayrıca kermesten en çok gelir elde eden Zabıta Müdürlüğü personeline plaket takdim etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika