HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kendileri küçük çevre sevgileri büyük!

28 Aralık 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Kendileri küçük çevre sevgileri büyük!
Kendileri küçük çevre sevgileri büyük!

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri, çevreye karşı daha duyarlı çocuklar yetiştirmek için başlattıkları “Eko Okul Projesi” kapsamında biriktirdikleri plastik şişeleri Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’ndeki geri dönüşüm toplama ünitelerine bıraktı. Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’nin de bulunduğu etkinlikte çocuklara bez torba ile 2021 Çevre Yılı anahtarlığı hediye edildi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin bu yıl farkındalık oluşturmak amacıyla “Çevre Yılı” temasını kullandığı 2021 yılının son günlerinde Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri oldukça anlamlı bir etkinliğe imza attı. Okullarında gerçekleştirdikleri Eko Okul Projesi sayesinde plastik, kağıt ve metal gibi geri dönüştürülebilir malzemeleri okullarındaki geri dönüşüm ünitelerine atan çocuklar, biriktirdikleri plastik şişeleri LYKA’da gerçekleştirilen etkinlikle geri dönüşüm ünitelerine bıraktı.

Bez torba ve anahtarlık hediye

Çocuklara attıkları plastik şişelerin ardından ise Başkan Gerenli tarafından bez torba ile anahtarlık hediye edildi. Etkinlik sonrası konuşan Başkan Gerenli, “Atıklarını geri dönüşüme kazandıran evlatlarımızı ve öğretmenlerini kutluyorum. Çocuklarımıza yaşanabilir bir çevre bırakmak hepimizin elinde” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika