HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KADIN ÇALIŞMALARI ATÖLYESİ VE ÇOCUK ETKİNLİK GRUPLARINDA KATILIMCILARA BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

18 Haziran 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»KADIN ÇALIŞMALARI ATÖLYESİ VE ÇOCUK ETKİNLİK GRUPLARINDA KATILIMCILARA BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ
KADIN ÇALIŞMALARI ATÖLYESİ VE ÇOCUK ETKİNLİK GRUPLARINDA KATILIMCILARA BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

Çalışmalarını sosyal belediyecilik anlayışı ile harekete geçiren ve bu konuda önemli projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi tarafından düzenlenen Kadın Çalışmaları Atölyesi ve Çocuk Etkinlik Grupları katılım belgesi töreni gerçekleşti.

Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende katılımcılara Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı İsa Karadağ tarafından katılım belgeleri takdim edildi.

Başkan Albayrak “Atölyemize Gösterilen İlgi Bizleri Hem Mutlu Ediyor Hem De Gururlandırıyor”

Burada bir konuşma yapan Başkan Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi olarak Kadın Çalışmaları Atölyesini hayata geçirirken amacımız kadınların tespit edilen sorunlarla ilgili bilgi sahibi olmasını sağlamak ve bunların uygulanmasında kendilerine yardımcı olmaktı. Bu nedenle atölyemize gösterilen ilgi bizleri hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor. Çocuk Etkinlik Grubumuzda çocuklarımızın hem fiziksel hem de bilişsel gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmaları hayata geçirdik. Ben her iki grubumuza katılan ailelere ve çocuklarımıza teşekkür ediyor ve kendilerini tebrik ediyorum. Tekirdağ için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi tarafından düzenlenen Kadın Çalışmaları Atölyesi ve Çocuk Etkinlik Grupları 8 haftalık bir dönemi kapsadı. Uzman psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve çocuk gelişim uzmanının yer aldığı Kadın Çalışmaları Atölyesinde şiddetsiz iletişim, kadın hakları, toplumsal cinsiyet, sağlığı koruyucu davranışlar, stres yönetimi ve çocuk gelişimi konularında bilgilendirme yapılarak kadın sorunlar ile ilgili destek veriliyor. Çocuk Etkinlik Gruplarında ise Türkçe- Dil Etkinliği, Müzik Etkinliği, Oyun ve Hareket Etkinlikleri ve Drama Etkinlikleri konularında faaliyetler düzenlenerek çocuklarla ile ilgili gözlemler aileleriyle paylaşılıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika