HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hobi Bahçeleri İçin Başvurular Başladı

22 Ekim 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Hobi Bahçeleri İçin Başvurular Başladı
Hobi Bahçeleri İçin Başvurular Başladı

Çorlu Belediyesinin sevilen projelerinden Hobi Bahçeleri için yeni kayıt dönemi başladı.

Çorlulu vatandaşların şehir hayatı içerisinde doğal yaşamın keyfini çıkarabilmeleri ve sosyalleşebilmelerini sağlayabilmek amacıyla kurulan ve iki yıldır faaliyette olan hobi bahçeleri için ön talep toplanmaya başlandı. Her biri 42 metrekarelik 180 adet hobi bahçesinin 18 adedi şehit yakını, gazi ve gazi yakını (1. derece) ile engelli (en az %40) vatandaşlarımıza ücretsiz olarak ayrılacak.

Hobi bahçelerinin tamamı için 17 – 31 Ekim 2022 tarihleri arasında Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliğinin 5. Maddesinde belirtildiği üzere İşletme ve İştirakler Müdürlüğüne yazılı olarak başvuru yapılacak ya da hobi bahçeleri için hazırlanan form doldurularak [email protected] adresine elektronik posta yoluyla müracaat edilmesi gerekecek.

Taleplerin toplanmasının ardından Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliğinin 6. Maddesine istinaden geçerli olacak başvuruların belirlendikten sonra kasım ayı içerisinde Encümen huzurunda asil ve yedek listenin belirleneceği kura çekimi gerçekleştirilecek. Aralık ayı içinde tahsis hakkı kazananlara bildirimleri yapılacak ve ocak ayı içinde gerekli belgelerin ve ödemelerin tamamlanmasıyla birlikte hak sahipleri 15 Mart – 15 Aralık tarihleri arasında hobi bahçelerini kullanabilecekler.

Başvuruda bulunmak isteyenler aşağıdaki linkte yer alan formu doldurabilir, işletme yönetmeliğini okuyarak hobi bahçeleri ile ilgili bilgi alabilir, ayrıca 0282 684 75 44 numaralı telefondan yetkili personelle iletişime geçebilirler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika