HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1695 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Göç temalı resim yarışması başladı!

22 Ağustos 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Göç temalı resim yarışması başladı!
Göç temalı resim yarışması başladı!

Lüleburgaz Belediyesi “Göç” temalı resim yarışması başvurularını almaya başlıyor. Son başvuru tarihinin 11 Kasım 2022 mesai saati bitimi olan yarışmaya güzel sanatlar fakülteleri, eğitim fakülteleri resim öğretmenliği bölümü son sınıf öğrencileri ile 40 yaşını aşmamış tüm profesyonel sanatçılar katılabilecek.

Lüleburgaz Belediyesi, yerel yönetimlerin sürdürülebilir kent yaşamını sağlamak ve değişen şartlara uyum sağlayan göç politikalarını oluşturmasına farkındalık yaratarak katkı sunmak amacıyla ilan ettiği “2022 Göç Yılı’nda” resim yarışmasına çıkıyor. “Göç” temasının işleneceği resim yarışmasına başvurular alınmaya başlandı.

Birinciye 15 bin TL!

Yarışmada dereceye giren eser sahiplerine ise genel harcamalar ve telif bedeli ödemesi yapılacak. Seçici kurul tarafından değerlendirilecek eserler arasında birinci olan esere 15 bin TL, ikinciye 12 bin TL, üçüncüye 10 bin TL genel harcama ve telif bedeli ödemesi yapılacak. Mansiyon eserlerine ise 5 bin TL verilecek.

Yarışma Şartnamesi

KATILIM ŞARTLARI

1-            Yarışmaya Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakülteleri Resim Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencileri ile 40 yaşını aşmamış (01.01.1982 tarihinden sonra doğanlar) tüm profesyonel sanatçılar katılım sağlayabilir. Belirtilen kriterlere uymayan katılımcıların resimleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

2-            Yarışmanın teması “Göç” tür.

3-            Yarışmaya seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamaz.

4-            Resimler tuval üzerine “yağlı boya ve/veya akrilik” ile yapılmış olmalıdır.

5-            Yalnızca özgün ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış çalışmalar seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.

6-            Dijital baskı resimler değerlendirmeye alınmayacaktır.

7-            Katılımcının kendisine ait olmayan bir fotoğrafı veya materyali resmetmesi durumunda çalışması değerlendirme dışı tutulacaktır.

8-            Resimlerin yapılacağı tuvallerinin kısa kenarı 80 cm’den kısa, uzun kenarı 120

cm’den uzun olmayacaktır.

9-            Her katılımcı yarışmaya en fazla 2 (iki) resim ile katılım sağlayabilecektir.

10-         Resimler daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış olmalıdır.(ve daha önce bir yerde sergilenmemiş olmalıdır.)

11-         Resimlerin üzerinde sanatçının imzasının bulunması zorunludur.

12-         Katılımcı, yarışmaya katılacak eserinin fotoğrafını jpg/JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte, 5 MB’tan küçük, 20 MB’tan büyük olmayacak şekilde başvuru formunu da ekleyerek “[email protected]” adresine gönderecektir.

13-         Başvuru formunun herhangi bir değişiklik yapılmaksızın katılımcı tarafından imzalanması zorunludur.

14-         Katılımcı, yarışmaya gönderdiği resmin (eserin) tümüyle kendisine ait olduğunu kabul ve beyan eder.

15-         Katılımcı, dereceye girmiş ya da sergilenmeye hak kazanmış olan eserinin Lüleburgaz Belediyesi yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul eder.

16-         Katılımcı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan eserinin/eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim ve yayımlanma haklarının kullanımı için Lüleburgaz  Belediyesine izin/muvafakatname verdiğini ve yeni bir izin almaya gerek duyulmaksızın kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için daha sonra maddi manevi herhangi bir hak talep etmeyeceğini beyan ve taahhüt eder.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika