HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Geri dönüşümde yaz kampanyası başladı!

10 Mayıs 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Geri dönüşümde yaz kampanyası başladı!
Geri dönüşümde yaz kampanyası başladı!

Lüleburgaz Belediyesi’nin kent genelinde uygulamaya koyduğu atık toplama sisteminde yaz kampanyası başladı. 9 Mayıs ile 12 Haziran tarihleri arasında Mobil Atık Toplama Aracı ile Akıllı Atık Tanıma Sistemi’ne en fazla atık getiren 50’şer kişiye üç top dondurma hediye edilecek. Gerçekleştirilen kampanyayla birlikte çocuklarda atık bilinci oluşturulması hedefleniyor.

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Kasım ayından bu yana uyguladığı atık toplama sistemine ilgi artarak devam ediyor. Vatandaşlar, gerek mahalleleri belirli bir program dahilinde gezen Mobil Atık Toplama Aracı’na gerek de iki noktada kurulu bulunan Akıllı Atık Tanıma Sistemi’ne getirdikleri atıklarla hem dönüşüm kartlarına puan kazanıyor, hem de çevrenin kazanmasını sağlıyor. Tüm bu çalışmalarla birlikte özellikle çocuklarda çevre bilincini oluşturmak amacıyla “geri dönüşümde yaz kampanyası” başlatıldı.

En fazla atık getirene dondurma

Bu çerçevede 9 Mayıs ile 12 Haziran tarihleri arasında Mobil Atık Toplamla Aracı ve Akıllı Atık Tanıma Sistemleri’ne en fazla atık getiren 50’şer kişiye 3 top dondurma hediye edilecek. Vatandaşlar kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgiyi 4445539 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden öğrenebilecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika