HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Genç yüzücülerden büyük başarı

12 Kasım 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Genç yüzücülerden büyük başarı
Genç yüzücülerden büyük başarı

Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) Yüzme Şubesi sporcuları, İstanbul’da düzenlenen 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Bölge Müsabakaları sonunda 4 şampiyonluk, 2 ikincilik, 2 üçüncülük ve bayrak yarışlarında 3 üçüncülük elde ederek büyük bir başarıya imza attılar.

Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’dan katılan 850 yüzücünün mücadele ettiği 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Bölge Müsabakaları, İstanbul Cemal Kamacı Havuzu’nda düzenlendi. Yarışmalar sonunda yüzücülerimizden 11 yaş grubunda Eren Özden 50 metre sırtüstü, 12 yaş grubunda Ahmet Alperen Kızıl 50 kurbağalama, Ali Erse Durali ise 50 ve 100 metre kelebek yarışlarında 2 şampiyonluk elde ederken Eren Özden 100 metre sırtüstünde ikinci, 50 metre serbestte üçüncü ve 100 metre serbestte dördüncü, Ahmet Alperen Kızıl100 metre kurbağalamada ikinci ve 200 metre kurbağalamada üçüncü, Nilsu Dere ise 50 metre kurbağalamada beşinci oldu.

İstanbul’da düzenlenen 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Bölge Müsabakalarında bayrak yarışlarında 3 üçüncülük ve 1 dördüncülük başarısı gösteren Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) Yüzme Şubesi’nden 20 yüzücümüz müsabaka barajını geçerek Samsun ve Mersin’de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Çorlu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü (ÇBSK) Yüzme Şubesi’nin elde ettiği başarılı sonuçların ardından açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Çorlu Belediyesi olarak Avrupa Spor Kenti Çorlu’muzda yüzme dalında yaptığımız yatırımların sonucunda bu başarıları görmekten dolayı çok mutluyuz.

Yeni inşa edeceğimiz alanlarla birlikte yüzme konusunda hedeflerimizi daha ileriye taşıyacak ve yüzme alanında yetişen öğrencilerimizin sayısını her geçen gün daha da artırarak spora ve sporcumuza verdiğimiz destekleri sürdüreceğiz.

Yarışmalara katılan, dereceye giren tüm yüzücülerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika