HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ESRA GÜRKAN’DAN KUMAŞ DESTEĞİ

14 Şubat 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»ESRA GÜRKAN’DAN KUMAŞ DESTEĞİ
ESRA GÜRKAN’DAN KUMAŞ DESTEĞİ

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Edirneli kadınlar, Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Merkezi’nde bir araya gelmiş ve depremden etkilenen vatandaşların kıyafet ihtiyacını karşılayabilmek için hummalı bir çalışma içerisine girmişti.

Edirne’de Halk Eğitim Merkezi’ndeki usta öğreticilerle birlikte kıyafet diken kadınların en büyük ihtiyacı ise kumaş olmuştu. İlk etapta evlerindeki kumaşları getiren kadınların ellerindeki kumaşlar yetersiz kalmıştı. Bunun üzerine kumaş desteği çağrısında bulunan kadınların bu çağrısına çok sayıda vatandaş duyarsız kalmamış, ellerindeki kumaşları Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Merkezi’ne getirmişti.

Kadınlara bir destek de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın eşi Esra Gürkan’dan geldi. Esra Gürkan, tedarik ettiği kumaşları Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Merkezi’ne teslim etti.

Kadınların çok anlamlı bir dayanışmaya imza attığını belirten Esra Gürkan, “Ülkemiz çok büyük bir felaket, çok büyük acılar yaşadı. Allah böyle acıları bir daha göstermesin. Tüm Türkiye olarak, el birliğiyle yaraları sarmaya çalışıyoruz. Burada kadınlarımızın yaptıkları çok kıymetli, çok değerli. Kadınlarımız sağduyularını bir kez daha gösterdi. Bu zor zamanları kenetlenerek, aşmak zorundayız. Başka yolu yok.” diyerek, katkıda bulunan, emek harcayan tüm kadınlara teşekkür etti.

Halk Eğitim Merkezi usta öğreticisi Süheyla Şora Demiran da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, kumaş desteğinde bulunan Esra Gürkan’a ve tüm vatandaşlara teşekkür etti.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika