HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EDİRNELİ KÜÇÜK RESSAMLAR İŞ BAŞINDA

06 Haziran 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»EDİRNELİ KÜÇÜK RESSAMLAR İŞ BAŞINDA
EDİRNELİ KÜÇÜK RESSAMLAR İŞ BAŞINDA

Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, resimde yetenekli olan çocukları ağırladı. Çocuklar, müzenin duvarlarına önce hayallerini çizdi, sonra da hayallerini en sevdikleri renklere boyadı.

Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi birbirinden farklı etkinlikler ile hem çocuklara hem aileleri birbirinden farklı ve eğitici etkinliklerle ağırlamaya devam etti. Müzenin bu seferki konukları resim dalında yetenekli olan öğrenciler oldu. Edirne merkezdeki çeşitli okullardan gelen öğrenciler, hayallerini müzenin duvarlarına yansıttı. Önce hayallerini çizen çocuklar, daha sonra çizdikleri bu resimleri en sevdikleri renklerle boyadı.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu ve resim öğretmenlerinin de eşlik ettiği etkinlik renkli görüntülere sahne olurken, özgürce resimler yapan çocuklar da gönüllerince eğlendi.

Etkinlik sırasında çocuklarla sohbet eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, “Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan ile birlikte Edirne’mize kazandırdığımız bu müze hem ailelere hem de çocuklara bilim ve sanat merkezi olarak hizmet etmeye devam edecek” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika