HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN 2. ÇOCUK VE BİLİM FESTİVALİ

06 Haziran 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN 2. ÇOCUK VE BİLİM FESTİVALİ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN 2. ÇOCUK VE BİLİM FESTİVALİ

“Siz gülerseniz, şehir güler” sloganı ile yola çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, geleceğin bilim adamlarına yol gösterecek harika bir festivale daha imza atıyor. Edirne’nin çocukları, Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde hem eğlenecekleri hem de öğrenecekleri 2. Çocuk ve Bilim Festivali ile buluşacak, bilimin büyülü dünyasına keyifli bir yolculuk yapacak.

Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, çocukları farklı etkinliklerle buluşturmaya devam ediyor. Çocukların eğlenerek, öğrendiği, yaparak ve yaşayarak deneyimlediği, Çocuk ve Bilim Festivali, 11 Haziran Pazar günü saat 13.00’te Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Bilime ilgi duyan büyük-küçük herkesin katılabileceği bu etkinlikte bilimin her branşı atölye çalışmaları ile çocuklarla buluşacak. Çocuklar bilim gösterileri ile hem eğlenecek hem de bilimin büyülü dünyasına adım atacaklar.

“Siz gülerseniz, şehir güler” sloganı ile yola çıktıklarını ve bu amaçla çocukları birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinliklerle buluşturduklarını ifade eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Sevgili çocuklarımız, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün  ‘Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, bir yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz’ sözünden esinlenerek, “Siz gülerseniz, şehir güler” sloganını kendimize rehber edindik. Şehrimizin çocuklarını sanatın, sporun ve bilimin her bir branşı ile buluşturuyoruz. Çocuklarımızın eğitimi, çocuklarımızın mutluluğu bizim için çok önemli. Biz şehrin çocuklarına değer veren, onlar için çalışan bir belediyeyiz. Çünkü biz biliyoruz ki; çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Çocuk ve Bilim Festivali’mize tüm çocuklarımızı ve onların kıymetli anne-babalarını davet ediyorum. Çocuklarımız deneyler ile bilimin büyülü dünyasına adım atacak, atölyeler ile farklı konulardaki bilgileri uzmanlarından dinleyecek. Edirne’mize kazandırdığımız Hasan Ali Yücel Çocuk Müze’mize tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

11 Haziran Pazar Günü Saat:13.00’te Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan Çocuk ve Bilim Şenliği’nde planetaryum gösterileri, kimya, fizik, biyoloji deneyleri, stema etkinlikleri, robotik kodlama, 3D tasarım, sürdürebilir yaşam ve geri dönüşüm, matematik etkinlikler yer alırken; festivalde Usturlab Atölyesi, Sanat Atölyesi ve İşaret Dili Oyunu Atölyesi gibi öğretici atölye çalışmaları da çocuklarla buluşacak. Festivalde ayrıca Sergi alanları, Resim Sergisi, Sahne Gösterileri, Modern Dans Gösterileri, Halk Oyunları, Kent Orkestrası Müzik Dinletisi de yer alacak. 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika