HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EDİRNE BELEDİYESİ “DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ” ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

04 Haziran 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»EDİRNE BELEDİYESİ “DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ” ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ
EDİRNE BELEDİYESİ “DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ” ŞENLİĞİ DÜZENLEDİ

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle 5 Haziran Pazartesi Saat:15.00’te Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’nde Dünya Çevre Günü Şenliği düzenlenecek. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak şenlik, Edirne Belediyesi Çocuk Konseri, Halk Oyunları Topluluğu Gösterisi, Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi Defilesi, Maskot Bando, Kent Orkestrası Mini Konseri ve Masal Anlatımı ile devam edecek.

Şenlikte Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim Kreş ve Gündüz Bakım Evi öğrencilerinin atıklardan dönüştürdükleri materyaller Sergisi ve Edirne Belediyesi Yaşam Merkezi Geri Dönüşüm Atölyesi Sergisi katılımcıların beğenisine sunulacak.

Şenliğe katılacak çocuklara özel Kompost Yapımı Atölyesi, Tohum Tapu ve Tohum Kâğıdı Atölyesi, Ambalaj Atıklarının Ayrıştırılması Atölyesi düzenlenecek.

Ayrıca küresel ısınmanın yol açtığı ve dünyayı tehdit eden iklim değişikliğiyle mücadele, sıfır atık sisteminin kurulması, atıkların geri dönüştürülebilmesi için çalışmalar yürütülmesi, geri dönüşüm bilincinin kazanılması, su tasarrufu, atıkların kaynağında ayrıştırılması gibi konularda eğitici faaliyetler gerçekleştirilerek çocuklara çevre bilinci kazandırılacak. Miniklere Sıfır Atık Parkuru ve Sıfır Atık Temalı Film Gösterimi de yapılacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika