HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

EDİRNE BELEDİYE BANDOSU VE CİĞERCİ ESNAFINDAN EĞLENCELİ DAVET

10 Mayıs 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»EDİRNE BELEDİYE BANDOSU VE CİĞERCİ ESNAFINDAN EĞLENCELİ DAVET
EDİRNE BELEDİYE BANDOSU VE CİĞERCİ ESNAFINDAN EĞLENCELİ DAVET

Edirne Belediye Bandosu ve Edirne ciğerci esnafı Türkiye’nin en lezzetli, en eğlenceli festivallerinden biri olan 10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’ne eğlenceli bir davet gerçekleştirdi. Selimiye Meydanı’nda buluşan ciğerci esnafı, Edirne Belediye Bandosu’nun çaldığı tava ciğer türküsü ve müzik eşliğinde oyun oynayarak, hem ciğer ikramında bulundu hem de festivale tüm dünyayı davet etti.

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 2022 Edirne Yılı’nda “Edirne’ye gel, ciğerimi ye” temasıyla 13-14-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan 10. Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’ne geri sayım başladı. Festivale dikkat çekmek isteyen Edirne ciğerci esnafı Selimiye Meydanı’nda buluşarak, eğlenceli bir davet gerçekleştirdi. Ciğer esnafı Edirne Belediye Bandosu’nun çaldığı tava ciğer türküsü ve müzik eşliğinde oyun oynayarak,  hem ciğer ikramında bulundu hem de festivale tüm dünyayı davet etti.

Pandemi nedeniyle 2 yıldır ara verilen  10 . Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’ne tüm Edirnelileri ve turistleri davet ettiklerini belirten Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, “Bugün Selimiye Camii’nin gölgesinde, halkımızı 10 .Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’ne davet için toplandık. Ciğercilerimiz hazır, bando ekiplerimiz hazır. 13-14-15 Mayıs tarihlerinde Edirnelileri, yerli ve yabancı turistleri Edirne’mize, Uluslararası Edirne Bando ve Ciğer Festivali’ne bekliyoruz” dedi.

Edirne Tava Ciğer Ustaları Derneği Başkanı Niyazi Yavuz da “Edirne’ye gel ciğerimi ye” sloganıyla tüm dünyayı kente davet ettiklerini dile getirdi.

Dünyanın en lezzetli ve en eğlenceli festivalinin Edirne’de gerçekleştirileceğini belirten Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar, “Edirne’nin güzide ciğer ustaları kendi elleriyle pişirdikleri ciğerleri katılımcılara ikram edecekler. Kehribar gibi sarı, kelebek kadar hafif olan bu tava ciğeri yemeye davet ediyoruz. Bütün dünyayı bekliyoruz, çünkü bütün dünyaya yetecek kadar ciğerimiz var” ifadelerine yer verdi.

Dinar, festivalde 1,5 ton ciğer ikram edileceğini, yetmezse de takviye yapılacağını söyledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika