HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dünya Romanlar Gününde Aydoğdulu çocuklar gönüllerince eğlendi

12 Nisan 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Dünya Romanlar Gününde Aydoğdulu çocuklar gönüllerince eğlendi
Dünya Romanlar Gününde Aydoğdulu çocuklar gönüllerince eğlendi

Süleymanpaşa Belediyesi, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte 8 Nisan Dünya Romanlar Günü münasebetiyle Aydoğdu Mahallesi’nde bulunan okullarda çeşitli etkinlikler düzenledi.

Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen 8 Nisan Dünya Romanlar Günü etkinlikleri kapsamında, Aydoğdu Mahallesi’nde faaliyet gösteren Aydoğdu İlkokulu ve 13 Kasım İlkokulu bahçelerinde çocuklar için çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Çocuklar hem çok sayıda oyuna katıldı hem de ikramlardan ve hediyelerden yararlandı.

ÇOK SAYIDA ETKİNLİKTEN YARARLANDILAR

Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek verdiği etkinliklerde Roman çocuklar gönüllerince eğlendi. Çocuklar, maskotlar ve animatörler eşliğinde unutulmayacak bir gün yaşarken, şişme oyun parkurları, sosis balon, yüz boyama, dev tahta blok oyunu gibi çok sayıda etkinlikten faydalandılar.

YÜKSEL: “ AYDOĞDU’DA GENÇLİK MERKEZİ YAPIYORUZ”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nü kutlayarak, “Toplumsal yapımızın kültürel zenginliğine, renkli kişilikleriyle ahenk katan tüm Roman vatandaşlarımızın, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nü kutluyorum. Bugüne özel olarak Aydoğdu Mahallemizde yaşayan çocuklarımız için etkinlikler düzenledik. Onların mutluluğu ve yüzlerindeki gülümseme bizim için de mutluluk kaynağıdır. Süleymanpaşa’da yaşayan çocuklarımız ve gençlerimize fırsat eşitliği sunmak, onların zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlayarak ilçemize ve ülkemize değer katan bireyler olmalarına öncülük etmek amacıyla, Aydoğdu Mahallemize çok kapsamlı bir şekilde hizmet verecek bir gençlik merkezi inşa ediyoruz. Burada gençlerimiz ve çocuklarımız sanattan spora, akademik destekten sosyal olanaklara kadar çok çeşitli imkânlara sahip olacaklar,” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika