HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dost Market´ten Çorlu Halkına 1.5 Milyon TL´lik Yardım

19 Kasım 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Dost Market´ten Çorlu Halkına 1.5 Milyon TL´lik Yardım
Dost Market´ten Çorlu Halkına 1.5 Milyon TL´lik Yardım

Unvansız Gönüllüler Derneği iş birliğiyle nisan ayında hayata geçirilen Dost Market ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dokunmaya ve bir nebze de olsa yaşamlarını kolaylaştırmaya devam ediyoruz.

“Sosyal belediyecilik” anlayışıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların ekonomik koşullarını göz önünde bulunduran Çorlu Belediyesi tarafından nisan ayında Unvansız Gönüllüler Derneği iş birliğiyle hizmete sunulan Dost Market, hizmete girdiği günden bu yana 424 vatandaşın ihtiyaçlarına ulaşabilmesine olanak sağladı.

“İyilik Hareketi Başlattık”

Dost Market’i bir iyilik hareketi olarak nitelendiren, ihtiyaç sahibi engelli, yaşlı, maddi durumu yetersiz aileler ve olanaklara erişimi kısıtlı vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve yaşamlarına dokunabilmek için hayata geçirdiklerini ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Belediyesi olarak, Unvansız Gönüllüler Derneği ile el ele vererek ihtiyaç sahiplerine gıda yardım kolisi vermenin ötesine geçmek istediklerini ve bugün gelinen noktada bunu başarmış olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

“Gıda Kolisi Yardımlarından Dost Market’e”

Bugüne kadar 1 milyon liranın üzerinde ayni ve nakdî yardım toplandığını belirterek bunun önemli bir kısmının ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından kişiye özel Çorlu Kart ile Dost Market’ten temin edildiğini dile getiren Başkan Sarıkurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz bir aileyiz ve bağışlarınız ile birlikte daha da büyüyeceğiz, demiştik. Her geçen gün büyümeye ve daha çok ihtiyaç sahibi vatandaşımıza ulaşıyoruz. Gıda yardım kolisi dağıtımı ile sürdürdüğümüz yardımlarımızı bugün ihtiyaçlara daha kolay ulaşılabilir noktaya getirdik. Bugün Dost Market’imiz bünyesinde belediyemizin yanı sıra Unvansız Gönüllüler Derneği, Migros, Numil Gıda, Kavukçu Un, Temel İhtiyaç Derneği, Ahbap Derneği, Erişler Gıda San. ve Tic. A.Ş. ve Türk Kızılayı Tuzla Şubesi’nin destekleriyle 83 kalem ürünü ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hizmetine sunabiliyoruz.

Onlarca ürünün arasında vatandaşlarımızın rağbet gösterdiği çeşitler arasında yağ, şeker ve makarna ilk üç sırada yer aldı. Önceliğimiz, kıymetli vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarına kolaylıkla ulaşabilmeleri. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda değerli paydaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Çorlu Belediyesi, Unvansız Gönüllüler Derneği, Migros, Numil Gıda, Kavukçu Un, Temel İhtiyaç Derneği (TİDER), Ahbap Derneği, Erişler Gıda San. ve Tic. A.Ş. ve Türk Kızılayı Tuzla Şubesi tarafından hizmete girdiği 23 Nisan 2022 tarihinden bu güne ayni ve nakdî olarak toplam 1 milyon 538 bin 533 Türk Lirası yardım yapıldı.

“Çorlu Kart ile 376 Bin Liralık Alışveriş Yapıldı”

Geçen süreç içerisinde Dost Market’ten kişiye özel olarak tanımlı Çorlu Kart’a yüklenen tutar üzerinden 424 ihtiyaç sahibi vatandaşımız 727 kez faydalanırken, toplamda 406 bin 309 liralık alışveriş gerçekleştirildi.

Dost Market’imiz, kurum, kuruluş, firma, yardımsever vatandaşlarımızla birlikte toplumsal dayanışma içerisinde yapılan bağışlarla hizmet vermeye devam edecek.

Değerli paydaşımız Unvansız Gönüllüler Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Dost Market projemize ayni ve nakdî bağışlarda bulunan, desteklerini esirgemeyen herkese Çorlu halkı adına bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika