HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çorlu Hayvan Bakımevi Sevimli Dostların Hep Yanında

15 Kasım 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Çorlu Hayvan Bakımevi Sevimli Dostların Hep Yanında
Çorlu Hayvan Bakımevi Sevimli Dostların Hep Yanında

Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi, sokaklardaki sahipsiz dostlarımızın yanında olmak ve bakımlarını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yıl içinde binlerce sahipsiz hayvanın tedavisinin ve bakımının yapıldığı Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’nde geçtiğimiz ay içerisinde çeşitli nedenlerle yaralanan ya da hastalanan 73 sahipsiz hayvana cerrahi müdahale yapıldı ve böylelikle can dostlarımız onlara gözü gibi bakan veteriner hekimlerimiz sayesinde sağlıklarına kavuştu.

Kısırlaştırma ve Aşılama İşlemleri Tüm Hızıyla Sürüyor

Hayvan Bakımevi’ nde ayrıca sahipsiz sokak hayvanlarının rutin olarak kısırlaştırma ve aşılama işlemleri de sürüyor. Geçtiğimiz ay Hayvan Bakımevi’ nde sahipsiz 8 kedi ve 19 köpeğe kısırlaştırma işlemi uygulandı. Ayrıca iç-dış parazit ve kuduz yönünden aşılanan 101 sokak hayvanının bakımları tamamlandı.

Hayvan Bakımevi personeli, son bir ay içinde hayvansever vatandaşlar tarafından gelen sokak hayvanlarıyla ilgili 287 talebi cevaplayarak can dostlarımıza yardımcı oldu.

Can Dostlarımız Yeni Yuvalarına Kavuşuyor

Sokaklarda yaşayan ve hayvansever vatandaşların da desteği ve bildirimleriyle Geçici Hayvan Bakımevine getirilen sevimli dostlarımız, rutin sağlık kontrollerinin ardından ‘Yeni Bir Başlangıç’ projemiz kapsamında sahiplendirilmeye devam ediyor.

Son bir ay içerisinde 7 can dostumuz daha onları seven ve evlerinde bakımını üstlenmek isteyen ailelerine teslim edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika