HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇORLU ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKINDA UYGULAMALI EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

12 Ekim 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ÇORLU ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKINDA UYGULAMALI EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
ÇORLU ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKINDA UYGULAMALI EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, geleceğin bilinçli yaya ve sürücülerinin yetiştirilebilmesi amacıyla 3 yıl önce hizmete açılan Çorlu Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilere yönelik uygulamalı eğitimler devam ediyor.

Çorlu Çocuk trafik eğitim parkında hafta içi 5 gün iki oturum olmak üzere gerçekleştirilen uygulamada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okulların öğrencilerine yönelik olarak ilçe trafik Jandarma ve ilce emniyet trafik ekiplerince temel trafik konusunda hem teorik hem de akülü araçlar ile uygulamalı eğitim veriliyor.

Trafiğin, günlük yaşamın her aşamasında olduğunu dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ulaşımda ölüm, yaralanma, sakat kalma, maddi kayıplar ve bunların psikolojik ve sosyal etkileri trafik güvenliğinin ne denli önemli olduğunu açık bir şekilde göstermektedir. Trafik kazalarının çok büyük bir bölümü sürücü hatalarından kaynaklanmaktadır. Trafik kazalarının sebep olduğu can ve mal kayıplarının önüne geçilebilmesi için sürücülerimize ve yayalarımıza iyi bir trafik eğitimi verilmelidir. Geleceğin bilinçli sürücüleri ve yayalarının yetiştirilebilmesi için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak 3 yıl önce Trafik Eğitim Parkı projemizi hayata geçirdik. Minyatür bir şehir görünümünde olan Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilerimize yönelik teorik ve uygulamalı olarak eğitimlerimiz devam ediyor. İnanıyoruz ki, burada eğitim alan öğrencilerimiz gelecekte bilinçli sürücü ve yayalar haline geleceklerdir.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika