HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çorlu Belediyesi eylül ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

09 Eylül 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Çorlu Belediyesi eylül ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.
Çorlu Belediyesi eylül ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un başkanlığında Çorlu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Ayrıca iki adet ek gündem maddesinin de Meclis gündemine alınması oy birliğiyle kabul edildi.

Çorlu Belediyesi eylül ayı meclis gündemine geçilmeden önce Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu’da belediye ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarınca gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Meclis’e bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Eylül ayı olağan meclis toplantısında alınan kararlar şu şekilde oldu:

– Yükseköğrenim bursu alan öğrenci sayısının ve burs bedelinin belirlenmesi konusu görüşülmek üzere oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Ara komisyonda alınan ve oy birliğiyle kabul edilen karar neticesinde “Çorlu’nun Filizleri” projesi kapsamında dokuz ay boyunca öğrenim bursu alan öğrenci sayısı 50’den 80’e çıkarken burs bedeli ise 500 TL’den 800 TL’ye yükseltildi.

– 2022 Yılı Otopark Ücret Tarifesi konusu görüşülmek üzere oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Ara komisyonda alınan ve oy birliğiyle kabul edilen karar neticesinde ücret tarifesi aynı kaldı.

– Çorlu Belediyesi ile Çorlu Ziraat Odası Başkanlığı arasında ortak hizmet projesi yapılabilmesi amacıyla iki yıllığına imzalanacak protokol için belediye başkanına yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– “Çorlu ve Bağımsızlık Temalı Fotoğraf ve Kostüm Yarışması” konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu ile Sosyal Etkinlikler ve STK’lar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

– İçişleri Komisyonu raporu, Meclis Üyesi Fahri Sangdıç tarafından Meclis’e okundu ve oy birliğiyle kabul edildi.

– Plan ve Bütçe Komisyon raporu, Meclis Üyesi Öner Tekin tarafından Meclis’e okundu ve oy birliğiyle kabul edildi.

– İmar Komisyonu raporu, Meclis Üyesi Bilgehan Çağlar tarafından Meclis’e tek tek okunarak oylandı ve oy çokluğuyla kabul edildi.

– Çorlu Belediyesi tarafından Cemaliye Mahallesinde yapılması planlanan Gündüz Bakımevi projesine 3,5 milyon TL ayni yardımda bulunmak isteyen Ali Yeter isimli vatandaşın talebi üzerine gündüz bakımevinin adının “Emine-Ali Yeter Gündüz Bakımevi” olması konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

– Hatip Mahallesinde bulunan Çırak Bayırı mevkiinde yapılacak yol çalışmalarıyla ilgili Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan plan değişiklikleri için Çorlu Belediyesinden talep edilen görüşün değerlendirilmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika