HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇOCUKLARDAN, SEVİMLİ DOSTLARIMIZA ZİYARET

08 Ekim 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ÇOCUKLARDAN, SEVİMLİ DOSTLARIMIZA ZİYARET
ÇOCUKLARDAN, SEVİMLİ DOSTLARIMIZA ZİYARET

Çerkezköy Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde çocuklara hayvan sevgisi aşılamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla kentimizdeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerini Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ağırladı. Etkinlikte, çocuklar barınağı gezerek sevimli dostlarımızla keyifli vakit geçirdi.

Çerkezköylü çocuklar, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne özel düzenlenen etkinlikte Çerkezköy Belediyesi Veterinerleri eşliğinde hem hayvan barınağımızı gezdiler hem de minik dostlarımızla güzel bir gün geçirdiler. Çerkezköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, kentimiz genelindeki okullardan çok sayıda öğrenci katıldı.

BU DUYARLILIĞI HAYATIMIZIN HER ANINA YAYMALIYIZ

Bütün canlıların bu dünyada yaşama hakkı olduğunu ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak çok önemli. Sokak hayvanlarını sahiplendirmek ve hayvan sevgisini güçlendirmek kapsamında bu gibi etkinlikleri çok önemsiyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için doğayı, hayvanları ve tüm ekolojik dengeyi korumalıyız. Hayvanları sadece 4 Ekim’de hatırlamak yetmez. Bu duyarlılığı hayatımızın her anına yaymalıyız” dedi.

BURASI ÇOK GÜZEL BİR YER

Çerkezköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kentimizin 19 farklı noktasında oluşturduğumuz besleme noktalarına periyodik olarak mama takviyesi yapıldığını sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, etkinliğe katılan tüm çocuklara, hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.  Çerkezköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sevimli dostlarımızla vakit geçiren çocuklarımız, “Burası çok güzel bir yer. Çok eğlendik. Hayvanlar da çok güzel” diyerek etkinliğe katılmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika