HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çocuk Meclisi 2. Dönem Üyeleri Göreve Başladı

18 Ekim 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Çocuk Meclisi 2. Dönem Üyeleri Göreve Başladı
Çocuk Meclisi 2. Dönem Üyeleri Göreve Başladı
Çorlu Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında kurulan Çocuk Meclisi’nin 2. dönem üyeleri ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Çorlu Kaymakamlığı ve Çorlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirilen proje kapsamında Çorlu Belediyesi Çocuk Meclisi 2. dönem üyeleri göreve başladı. Çorlu’da eğitim-öğretim veren ortaokulları temsil eden öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenerek Çocuk Meclisi’nde göreve başladı. Çocuk Meclisi üyeleri ilk olarak 14 Haziran 2022 Salı günü düzenlenen tanışma ve bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Ardından 14 Ekim 2022 Cuma günü 17.00’de düzenlenen ilk toplantı ile meclis başkanı ve başkan yardımcıları belirlendi. Çocuk Meclisi toplantısına Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve Başkan Yardımcısı Adnan Kum da katıldı.

Meclis Başkanı Yusuf Taha Topçu Seçildi

Başkan adaylarının belirlenmesiyle meclis üyeleri yaptıkları oylama sonucu Meclis Başkanı olarak Yusuf Taha Topçu’yu seçti. Başkan yardımcıları olarak Berfin Ertan ve Mısra Ada Berber seçildi. Çocuk Meclisi başkanı seçilen Yusuf Taha Topçu, “Meclise başkan seçildiğim için çok mutluyum. İnanıyorum ki arkadaşlarımızla hep birlikte kentimiz için güzel çalışmalar yapacağız.” dedi.

Başkan Sarıkurt Çocuklara Seslendi

Çocuk Meclisi toplantısına katılarak açılış konuşmasını yapan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Kentimizde yaşayan siz değerli çocuklarımızın taleplerini ifade etmelerini, gerçekleşecek projelerde ve yeniliklerde aktif rol almalarını sağlayacak olan projemiz Çocuk Meclisi’nin ilk toplantısını gerçekleştiriyor olmaktan çok mutluyum.

“Çocuk Dostu Bir Kent Olmaktan Gururluyuz”

Bu meclis sıralarında oturuyor olmanız sizlerin fikirlerini önemsediğimizin, şehrimizle ilgili düşüncelerinize değer verdiğimizin bir göstergesi. Çocuk dostu bir kent olmaktan gurur duyuyoruz; siz sevgili çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Çorlu Kaymakamlığı’mız ve Çorlu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’müz ile birlikte 2020 yılında hayata geçirdiğimiz projemize pandemi sebebiyle ara vermiştik. Bugün ise projemize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Çocuk Meclisimizin 2. Dönem üyelerinin güzel işlere imza atacağına yürekten inanıyorum. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika