HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Çiftlikönü Şehit Gökçen Koşal Mahalle Konağı ve Spor Tesisleri açılış töreni gerçekleştirildi

14 Mayıs 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Çiftlikönü Şehit Gökçen Koşal Mahalle Konağı ve Spor Tesisleri açılış töreni gerçekleştirildi
Çiftlikönü Şehit Gökçen Koşal Mahalle Konağı ve Spor Tesisleri açılış töreni gerçekleştirildi

Süleymanpaşa Belediyesi, yıllardır ihmal edilmiş mahallelerde projelerini birer birer hayata geçirmeye devam ediyor. Çiftlikönü Mahallesi’nde hizmete giren Mahalle Konağı ve Taziye Evi ile Şehit Gökçen Koşal Spor Tesisleri’nin açılışı törenle gerçekleştirildi.

Bir süredir mahalle sakinlerine ve gençlere hizmet veren tesislerin resmi açılış töreni; Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in ev sahipliğinde, Hayrabolu Belediye Başkanı Dr. Osman İnan, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve mahalle sakinlerinin yanı sıra çok sayıda basın mensubunun katılımıyla gerçekleşti.

YÜKSEL: “MAHALLEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı. Mahalle muhtarı, misafir belediye başkanları ve Başkan Yüksel’in konuşmaları ile devam eden açılış töreni, tesislerin ziyaret edilmesi ile devam etti.

Açılışta konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Çiftlikönü Mahallesi’nde hayata geçirilen Mahalle Konağı, Taziye Evi ve Spor Tesislerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, mahallede yaşayan kadınlara, çocuk ve gençlere yönelik kursların, spor aktivitelerinin gerçekleştirildiği tesisten yararlanmanın tamamen ücretsiz olduğunu ifade etti.

TESİSLERİ ZİYARET ETTİ

Protokol konuşmalarının ardından açılış töreni kurdele kesme tören ile tamamlandı. Başkan Yüksel, daha sonra protokol üyeleri ve mahalle sakinleri ile birlikte tesisleri dolaşarak görevlilerden bilgi aldı. Devam eden kursları ziyaret eden Yüksel, kursiyer ve eğitmenlere başarılar diledi, spor tesislerinde çocuklar ve gençlerle futbol oynayarak fotoğraf çektirdi.

MAHALLE SAKİNLERİ HANGİ HİZMETLERDEN FAYDALANIYOR?

Çiftlikönü Mahalle Konağı ve Taziye Evi, iki derslik ve birçok amaçlı salondan oluşan birinci kat, soyunma odaları ve sosyal tesislerin bulunduğu ikinci kat olmak üzere, kadınlara, çocuklara ve gençlere yönelik çeşitli hobi ve meslek edindirme kursları sunuyor. Çok amaçlı salon, diğer iki derslik gibi kurslar için kullanılabilirken aynı zamanda mahalle sakinlerinin cenazelerinde taziye evi olarak da hizmet veriyor. Ayrıca Şehit Gökçen Koşa Spor Tesisleri de gençlerin spor kültürü etrafında bir araya gelerek hem zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları hem birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmeleri, birey olma bilinci ve özgüven kazanmaları için gerekli ortamı hazırlıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika