HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇERKEZKÖY HALK EKMEK AÇILDI

06 Mayıs 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ÇERKEZKÖY HALK EKMEK AÇILDI
ÇERKEZKÖY HALK EKMEK AÇILDI

Çerkezköy Belediyesi Halk Ekmek A.Ş. Fabrikası bugün düzenlenen coşkulu tören ile hizmete açıldı.

Çerkezköy Halk Ekmek Fabrikası’ nın açılışında konuşan Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy Halk Ekmek A.Ş.’ nin bugün bölgenin önemli sanayi kuruluşlarından biri olma hedefi ile yola çıktığını kaydederek, “Bugün için Çerkezköylü hemşehrilerimize hizmet veren, yarına dönük bölgemize hizmet vermeyi hedefleyen Çerkezköy Halk Ekmek A.Ş. üretim kapasitesini arttırarak, kendi ayakları üzerinde durabilen, yatırım yapabilen bir işletme haline gelecek.

Burada temel hedefimiz daha önce de belirttiğim geçim darlığı ve bu ekonomik kriz eşiğinde yaşamak zorunda bırakılan hemşehrilerimizin, ekonomilerine katkı sağlayarak; onları ucuz ekmeğe, aynı zamanda sağlıklı ekmeğe kavuşturmak. Bu hedefle 220 gram 3 TL’den satışa sunuldu. Aynı zamanda daha uzun ömrü ve damak tadı ile de iddialı bir şekilde satışa sunuldu” açıklamasında bulundu.

 

Mart ayı sonunda üretime başlayan ve tamamen Çerkezköy Belediyesi öz kaynakları ile kurulan Çerkezköy Halk Ekmek Fabrikası bugün düzenlenen geniş katılımlı bir tören ile hizmete açıldı.

27 MART 2023’ TE ÜRETİME BAŞLADIK

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan Çerkezköy Halk Ekmek Fabrikası’ nın açılış töreninde ilk olarak kürsüye Çerkezköy Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Bulut Becerik çıkarak konuşmasını gerçekleştirdi. Çerkezköy Halk Ekmek Fabrikası’ nın 27 Mart 2023 tarihinde üretime başladığını ve satış noktalarında Çerkezköy halkı ile buluştuğunu belirten Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Bulut Becerik, 2 yıllık zorlu ve meşakkatli sürecin ardından belirledikleri hedefe ulaştıklarını ve şuanda günlük 17-18 bin ekmek üretim kapasitesine ulaşıldığını kaydetti.

2 YILLIK ÇABA VE EMEĞİN ÜRÜNÜ

Ardından kürsüye gelen Çerkezköy Halk Ekmek Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Memiş te yaklaşık 2 yıldır emek ve çaba verdikleri Halk Ekmek Projesi’nin nihayetinde sonuçlandığını ve Çerkezköy halkının Halk Ekmek ile buluştuğunu belirterek, tesisin tamamının Çerkezköy Belediyesi’nin öz kaynakları ile yapıldığını ve tesisin ekonomik değerinin bugün artan maliyetler nedeni ile maliyetinin tam iki katı olduğunu ifade ederek, açılışı yapılacak olan Halk Ekmek Fabrikası’nın Çerkezköy’e hayırlı olmasını diledi.

ÇERKEZKÖY’E VE BÖLGEYE HAYIRLI OLSUN

Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerinin konuşmasının ardından birer konuşma yapan Eskişehir Halk Ekmek Fabrika Müdürü Serap Güler Olgun ve İstanbul Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama da birer konuşma yaparak, açılışı yapılacak olan tesisin Çerkezköy’ e ve bölgeye hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak, açılışı yapılan tesisin çift vardiya çalışması durumunda günlük 50 bin ekmek kapasitesine çok rahat ulaşabileceğini, ucuz ve sağlıklı halk ekmeği halkın tüketimine sunan modern bir tesis olduğuna dikkat çektiler.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ AKAY KONUŞMA YAPTI

Halk Ekmek Fabrikası’ nın açılışında konuşması için kürsüye gelen Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Sayın Genel Başkan Yardımcım, Sayın Milletvekillerim, Büyükşehir Belediye Başkanım, ilçe belediye başkanı arkadaşlarım, meclis üyelerim, muhtarlarım, sivil toplum örgütü başkanlarım, yöneticilerim, çalışma arkadaşlarım. Bu güzel günde hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” diyerek sözlerine başladı.

EMEK VEREN, KATKI SUNAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

“Bildiğiniz gibi yarından itibaren 14 Mayıs Seçimleri için seçim yasakları başlıyor ve biz seçim atmosferinin bu hararetli günlerinde ilçemiz, ilimiz ve bölgemiz için böylesine önemli yatırımın açılışını yaparak ısınan seçim atmosferinde bir nefes vermek istedik. Bu sebeple bu alana gelen başta CHP Genel Başkan Yardımcımız ve Tekirdağ Milletvekilimiz Faik Öztrak olmak üzere Milletvekilimiz İlhami Özcan Aygun’a, Milletvekili Adaylarımıza, İl Başkanım Volkan Nallar’a, siyasi partilerin kıymetli ilçe başkanları ve yöneticilerine ve tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sürdüren Belediye Başkanımız Vahap Akay,  “Öncelikle vatandaşlarımızın çok önemli ihtiyacına karşılık verdiğini gördüğümüz bu önemli yatırım sürecine destek veren kıymetli Meclis Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tabii sermayesinin tamamı Çerkezköy Belediyesi’ne ait Çerkezköy Halk Ekmek A.Ş.’nin iki değerli yöneticisi olan, yol arkadaşlarım Cengiz Memiş ve Bulut Becerik’e de ayrı teşekkür ediyorum. Her ikisi de çok fazla zaman harcayarak, çok fazla mesai harcayarak bu işe emek verdiler. Ben her iki yol arkadaşıma da teşekkür ediyorum” dedi.

İSTANBUL VE ESKİŞEHİR HALK EKMEK YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Çerkezköy Halk Ekmek Fabrikası kurma aşamasında İstanbul Halk Ekmek ve Eskişehir Halk Ekmek yöneticilerinden destek ve ilham aldıklarını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Tabi ki bu işin en başından itibaren Türkiye’de bu işi iyi yapan, öncü iki halk ekmek yöneticileri bilgi ve tecrübeleri ile bu güzel buluşmada bize yol ve yön gösterdiler. Bu sebepten İstanbul Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Özgen Nama’ya ve onun nezdinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ediyorum. Ve yine Eskişehir Halk Ekmek Fabrikasını bugünlere taşıyan ve bize tecrübeleri ile yol gösteren (Biz Eskişehir’e birkaç kez gittik. O heyecanla anlattı biz dinledik. Yetmedi, geldi 1 hafta üretim safhasında bize destek oldu) Serap Hanıma çok teşekkür ediyorum ve sizin nezdinizde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ediyorum. Yine bölgemiz firmalarından, komşumuz İreks Gıda yöneticileri bu süreçte tecrübesi ile bizlere destek oldular. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BÖLGENİN ÖNEMLİ SANAYİ KURULUŞLARINDAN BİRİ OLACAĞIZ

Çerkezköy Halk Ekmek A.Ş.’nin bugün bölgenin önemli sanayi kuruluşlarından biri olma hedefi ile yola çıktığını kaydeden Belediye Başkanımız Vahap Akay,  Bugün için Çerkezköylü hemşerilerimize hizmet veren, yarına dönük bölgemize hizmet vermeyi hedefleyen Çerkezköy Halk Ekmek A.Ş. üretim kapasitesini arttırarak, kendi ayakları üzerinde durabilen, yatırım yapabilen bir işletme haline gelecek” açıklamasında bulundu.

220 GRAM EKMEK 3 TL’DEN SATIŞA SUNULDU

Temel hedeflerinin geçim darlığı ve ekonomik sıkıntı çeken vatandaşları sağlıklı ve ucuz ekmekle buluşturmak olduğunu belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Burada temel hedefimiz daha önce de belirttiğim geçim darlığı ve bu ekonomik kriz eşiğinde yaşamak zorunda bırakılan hemşehrilerimizin, ekonomilerine katkı sağlayarak; onları ucuz ekmeğe, aynı zamanda sağlıklı ekmeğe kavuşturmak. Bu hedefle 220 gram 3 TL’den satışa sunuldu. Aynı zamanda daha uzun ömrü ve damak tadı ile de iddialı bir şekilde satışa sunuldu” ifadelerini kullandı.

İLAVE MAKİNE YATIRIMI YAPABİLECEK BİR ALANA SAHİBİZ

Yeni kurulan işletmenin Ramazan ayı başında üretime başladığını ve kendisinin de verdiği pide sözünün Ramazan ayında tutularak Çerkezköy halkına pide satışının yapıldığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Tabi ki zaman zaman yeni başlayan her işletme gibi aksamalar yaşadık ve yaşıyoruz. Ancak her şeye rağmen belirli bir istikrar ile başladığımız günden itibaren, üretimdeki emekçi arkadaşlarımızın da desteği ile bugün için 9 satış noktasında, günlük yaklaşık 15 bin, zaman zaman 19 bin ekmek üretim hedefine ulaştık. 2 bin 400 metrekare kapalı alan içerisinde üretim yapıyoruz. İlave makine yatırımı yapacak büyüklükte bir alana sahibiz.

HEDEF 40-45 BİN EKMEK ÜRETMEK

Şu anda bugünkü makine ve teçhizatla yeni makine yatırımı yapmadan, vardiya arttırarak 90-100 bin bandında üretim yapabilecek durumdayız. Fakat bizim Hedefimiz Çerkezköy Halk Ekmek A.Ş. ile tüm mahallelerde 14-15 satış noktasında ve günlük 40-45 bin ekmek üretimi ile hemşerilerimize hizmet etmek” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika