HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

04 Haziran 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ LGS SINAVINA GİREN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Çerkezköy Belediyesi, LGS (Liselere Geçiş Sistemi) Sınavı’na giren öğrencileri yalnız bırakmadı. Belediye ekipleri kent genelindeki sınav merkezlerinin önünde stantlar oluşturarak, sınava giren öğrencilere ve velilere kalem, silgi, su, kek ve meyve suyu dağıttı.

27 FARKLI NOKTADA STANT KURULDU

Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, kent genelinde LGS Sınavı’nın yapıldığı toplam 27 okulun önünde öğrenciler ve veliler için stantlar kurdu. Sınava giren adaylara su, kalem ve silgi dağıtılırken, okul önlerinde çocuklarını heyecanla bekleyen velilere de su, kek ve meyve suyu ikramında bulunuldu.

GENÇLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Çerkezköy Belediyesi’nin eğitime büyük önem verdiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Belediyemiz bünyesinde Halk Akademisi’ni kurduk ve LGS Sınavına hazırlanan öğrencilerimize katkı sağlamaya çalıştık. Mahalle Evlerimizde oluşturduğumuz bilgisayar odaları ve kütüphanelerle de öğrencilerimizin gerek sınavlara hazırlanmaları gerekse ödev ve araştırmalarını yapabilmelerine imkan sağladık. Atatürk Kültür Merkezimizde de gençlerimizin rahat ve istedikleri kaynaklara ulaşabilecekleri bir ortam sağlamak adına Etüt Merkezimizi kurduk. Biz her zaman gençlerimizin yanında olduk, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

TÜM ÇOCUKLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM

Belediye Başkan Vahap Akay açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “LGS Sınavı’na giren öğrenci kardeşlerimiz bu süreçte çok çalıştılar. Heyecanla bugünü beklediler. Biz de onları ve ailelerini yalnız bırakmak istemedik. Sınava giren evlatlarımıza kalem ve silgi dağıttık, ayrıca öğrencilerimize ve onları bu sıcakta dışarıda heyecanla bekleyen velilerimize, kek, meyve suyu ve su ikramında bulunduk. Bu vesile ile tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika