HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ HER OKULA STANT KURARAK GENÇLERİN YANINDA OLDU

21 Haziran 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ HER OKULA STANT KURARAK GENÇLERİN YANINDA OLDU
ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ HER OKULA STANT   KURARAK GENÇLERİN  YANINDA OLDU

Çerkezköy Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları (YKS) Sınavı’na giren öğrencilerimizi yalnız bırakmadı. Belediye ekipleri kent genelindeki sınav merkezlerinin önünde stantlar oluşturarak, sınava giren öğrencilere ve velilere su, kek ve meyve suyu ikram etti.

SINAVIN YAPILDIĞI HER OKULDA STANT KURULDU

Çerkezköy Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları Sınavı kapsamında 18 Haziran Cumartesi günü yapılan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 19 Haziran Pazar günü yapılan Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) giren öğrenciler ve veliler için stantlar kurdu. Sınava giren adaylara ve velilere su, kek ve meyve suyu ikramında bulunuldu.

“GENÇLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çerkezköy Belediyesi’nin eğitime ve genç nesillere büyük önem verdiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Vahap Akay,  “Cumartesi günü YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) kapsamında 43 okulda Temel Yeterlilik Testi sınavına giren öğrencilerimize ve Pazar günü kentimiz genelinde 30 okulda Alan Yeterlilik Testi sınavına giren gençlerimize ve onları bekleyen ailelerine Belediyemiz görevlileri tarafından su, kek ve meyve suyu ikramında bulunuldu. İki gün boyunca 55 kişilik bir ekip ile öğrencilerimizin ve velilerimizin sınav heyecanına ortak olduk” dedi.

“TÜM GENÇLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Belediye Başkanı Vahap Akay açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na giren öğrenci kardeşlerimiz bu süreçte çok çalıştılar. Heyecanla bugünü beklediler. Biz de onları ve ailelerini yalnız bırakmak istemedik. Sınava girecek evlatlarımıza ve onları bu sıcakta dışarıda heyecanla bekleyen velilerine, ikramlarda bulunduk. Bu vesile ile tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum. İnşallah yıllarca verdikleri emeklerin karşılığını alırlar.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika