HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

02 Aralık 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile düzenlenen kahvaltıda engelli vatandaşlar ve aileleri ile bir araya geldi.

Kahvaltı programına Belediye Başkanı Vahap Akay’ın yanı sıra, Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Torun Kocaçınar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan TSD Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Torun Kocaçınar, “Bugüne kadar bizlerden hiçbir desteği esirgemeyen Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın katkıları ile düzenlediğimiz kahvaltı programına hepiniz hoş geldiniz” dedi.

HEPİMİZİN ORTAK VAZİFESİ

“Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolaysıyla her yıl geleneksel olarak düzenlen kahvaltı programında bir araya geldik. Bu güzel günün önemini ve anlamını yılın her anında yaşamak durumundayız. Ancak tabi ki bu gibi önemli zamanlarda bir araya gelmek, bugünün anlamını ve hassasiyetini tüm bir yıla yaymak hepimizin ortak vazifesidir. Bu güzel sofralarda bir araya gelmek, üzüntüleri, mutlulukları paylaşmak bugünden daha iyi anlamlar çıkarmamızı sağlayacaktır. Sizlerle burada bir arada olmaktan, bu sofrayı sizlerle paylaşmaktan dolayı çok mutluyum. İnşallah bu önemli günden hepimiz güzel anlamlar çıkarırız. Bu vesile ile bu güzel güne emek veren kıymetli dernek başkanımıza ve yönetimine bir kez daha teşekkür ediyor, herkesin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

YAPMAMIZ GEREKEN ÇOK İŞİMİZ VAR

Program Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü’nün konuşması ile devam etti. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, “Bugünün bizlere engelli vatandaşlarımızla ilgili sorumluluklarımızı hatırlatan, engellilerle ilgili sorunların çözülmesine vesile olan bir gün olmasını diliyorum. Bu anlamlı günde bir arada olmamızı sağlayan ev sahibi Belediye Başkanımıza ve dernek yönetimimize teşekkür ediyorum. Siz değerli katılımcılara da bu toplantıyı anlamlandırdığınız için teşekkür ediyorum. Engelli vatandaşlarımız için yapmamız gereken çok işimiz, çok sorumluluklarımız olduğunu biliyoruz. Bu sorumlulukları yerine getirebilmek için hep birlikte çaba sarf edeceğiz. Bugünün de buna vesile olmasını diliyor, hepinizi saygı ve sebebiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından engelli vatandaşlarımız ve aileleri müzik eşliğinde doyasıya oynayıp dans ederek eğlendiler. Belediye Başkanı Vahap Akay da engelli vatandaşlar ve aileleri ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika