HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DEPREM AÇISINDAN GÜVENLİ BİR TEKİRDAĞ İÇİN ORTAK AKILLA ÇALIŞIYOR

28 Şubat 2023 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DEPREM AÇISINDAN GÜVENLİ BİR TEKİRDAĞ İÇİN ORTAK AKILLA ÇALIŞIYOR
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DEPREM AÇISINDAN GÜVENLİ BİR TEKİRDAĞ İÇİN ORTAK AKILLA ÇALIŞIYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ’ın deprem kuşağında yer alması gerçeğinden hareketle olası bir deprem anında yaşanabilecek can ve mal kaybını en aza indirmek ve depremi en az hasarla atlatmak amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 11 ilçe belediye başkanın katılımı ile toplantı gerçekleştirildi.

Başkan Albayrak, “Deprem Bölgesindeki Vatandaşlarımızla Dayanışma Konusunda İyi Bir Sınav Verdik”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yakın zamanda Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen büyük bir deprem yaşandığını belirterek, “Depremin gerçekleştiği 6 Şubat tarihinden bu yana gelişmeleri gün gün takip ediyoruz. Depremden hemen sonra bölgeye hem arama kurtarma ekiplerimizi hem de lojistik malzemeleri ivedilikle ulaştırdık. Ben de ekibimle birlikte bölgeyi ziyaret ettim. Tekirdağ olarak deprem bölgesindeki vatandaşlarımızla dayanışma konusunda iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum ama tabi ki işimiz daha bitmedi. Deprem bölgesi ile dayanışmamız devam edecektir. Bildiğiniz gibi Tekirdağ da deprem kuşağında yer alıyor. Depremin değil tedbirsizliğin öldürdüğü konusunda hepimiz hem fikiriz ve ne yazık ki bunu acı bir şekilde bir kez daha tecrübe ettik. Biz de 11 ilçe belediye başkanımız ile birlikte bu konuda bugüne kadar neler yaptığımız ve bundan sonra neler yapacağımızı konuşmak üzere bir araya geldik.” dedi.

Olası Bir Deprem Konusunda Yapılacaklar Görüşüldü

Başkan Albayrak’ın konuşmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin olası bir depremin öncesi ve sonrasında yapılacak çalışmaları ile ilgili projelerini anlatan bir sunum gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener binaların risk sınıflarının belirlenmesi, il genelinde afet riski en yüksek olan alanların tespit edilmesi, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi, ilin planlı alanlarında parsel bazında yapı risk analizi, bazı mahallelerde Rezerv Konut Projesi gibi projeleri katılımcılar ile paylaştı. Sevim Avcı Yener ayrıca il genelinde 350 adet toplanma alanı olduğunu, bunların sayısının arttırılacağını belirtti.

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener’in sunumunun ardından deprem bölgesine giderek çalışmalara katılan Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ’nin daire başkanları deneyim paylaşımında bulundular. Toplantı 11 ilçe belediye başkanın kendi ilçeleri ile yaptıkları değerlendirmenin ardından son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika