HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bisiklet yolunda yılda 5 km hedefi aşıldı!

02 Aralık 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » kırklareli»Bisiklet yolunda yılda 5 km hedefi aşıldı!
Bisiklet yolunda yılda 5 km hedefi aşıldı!

Lüleburgaz Belediyesi’nin stratejik planda yılda 5 kilometre hedef belirlediği bisiklet yolu yapımında hedef aşıldı. Durak Mahallesi ile kent merkezini birbirine bağlayacak ve bağlantı noktalarıyla birlikte gidiş-geliş 7.8 kilometre olacak bisiklet yolu yapımı tamamlandığında kesintisiz bisiklet ulaşım ağı 10.8 kilometreye yükselecek.

Bisiklet dostu kent olma yolunda önemli adımlar atan Lüleburgaz Belediyesi, Stratejik Plan’da belirlediği “Her yıl 5 kilometre bisiklet yolu yapımı” hedefini bu yıl aştı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin hummalı çalışmaları sonucunda sona gelinen Durak Mahallesi ile kent merkezi arasında kalan bisiklet yolu tamamlandığında kesintisiz bisikletli ulaşımında önemli bir adım atılmış olunacak.

10.8 km kesintisiz ve konforlu ulaşım

Bisiklet dostu kentin ilk adımlarının Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’yle atıldığı, devamında Özgürlük Caddesi’nde uluslararası standartlara uygun şekilde yapımı tamamlanan gidş-geliş 2 kilometre uzunluğundaki bisiklet devam edildiği kesintisiz ulaşım önemli bir kavşak noktası daha aşıldı. Lüleburgaz Belediyesi’nin bisiklet tutkunlarının yoğun kullandıkları güzergahlar arasında yer alan Durak Mahallesi ile kent merkezini de birbirine bağlayacak bisiklet yolunu ve beraberindeki bağlantı yollarını tamamlamasıyla birlikte toplam 10.8 kilometre gidiş-geliş kesintisiz ve konforlu bir bisiklet ulaşım ağına sahip olunacak.

Kısa sürede tamamlanacak

 İstasyon Caddesi’nin yanı sıra Cahit Irgat Sokak, Zencefil Sokak ve Bülent Ecevit Bulvarı’nda devam eden ve büyük oranda sona gelen çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanması bekleniyor. Bununla birlikte İstasyon Caddesi üzerinde devam eden demiryolu hemzemin geçidi inşaatının olduğu noktadaki bisiklet yolunun bağlantısı da Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika