HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Belediyeden cemaate tek kullanımlık seccade

30 Mayıs 2020 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Edirne»Belediyeden cemaate tek kullanımlık seccade
Belediyeden cemaate tek kullanımlık seccade

Edirne Belediyesi, COVİD-19 tedbirleri kapsamında toplu ibadete ara verilmesinin ardından kılınacak olan ilk cuma namazına gelen cemaate tek kullanımlık seccade dağıttı.

COVİD-19 salgınına kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 16 Mart tarihinden itibaren salgın kontrol altına alınıncaya kadar ülke genelindeki bütün cami ve mescitlerde cemaatle vakit ve cuma namazlarının kılınmasına ara verilmesinin ardından ilk Cuma Namazı, bugün avlusu olan camilerde kılındı.

Yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde kılınan cuma namazı öncesi Edirne Belediyesi de vatandaşları salgından korumak için çeşitli önlem aldı. Edirne Belediyesi,  merkez ve merkeze bağlı köylerdeki camilerde dezenfekte ve temizlik çalışması yaparak, camileri ibadete hazır hale getirdi. Belediye ayrıca vatandaşların sosyal mesafeyi koruması için de bantlar çekti.

Edirne Belediyesi, Cuma Namazı kılınan camilerde cemaate tek kullanımlık seccade ve maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrukulu, “Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla kılınacak ilk Cuma Namazı için tüm hazırlıklarımızı yaptık. İçeride ve dışarıda sosyal mesafe sınırlarını belirledik. Tek kullanımlık seccadelerimizi cami cemaatimize vererek, ellerini dezenfekte ederek ve maskesi olmayan vatandaşlarımıza da maske vererek hijyen kurallarına uyulmasını sağlamaya çalışıyoruz. Normalleşme sürecinde önemli olan maske takmak, el hijyenine dikkat etmek, kalabalık ortamdan kaçınmak, kısa süre kalmak ve 1,5 metre sosyal mesafeyi korumak. Bunlara dikkat edersek pandemide sağladığımız başarıyı devam ettireceğiz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika