HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Yüksel kadın girişimcilerin açılışlarına katıldı

17 Mayıs 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Başkan Yüksel kadın girişimcilerin açılışlarına katıldı
Başkan Yüksel kadın girişimcilerin açılışlarına katıldı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa’da yeni işyeri açan kadın girişimcilere destek olmak amacıyla bir dizi açılışa katıldı.

Kadınların ekonomik hayata aktif şekilde katılmalarını destekleyen projelere imza atan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, kadın girişimciler tarafından açılan işyerlerini ziyaret ederek açılış kurdelelerini kesti.

İKİ GİYİM MAĞAZASININ KURDELESİNİ KESTİ

Başkan Yüksel, 100. Yıl Mahallesi’nde Betül Özcan tarafından hayata geçirilen Betül Özcan Boutique adıyla ticaret hayatına atılan Betül Özcan’ın giyim mağazasının açılışına Tekirdağ Ak Parti İl Başkanı Mestan Özcan ve Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin ile birlikte katıldı. Açılış kurdelesini kesen Başkan Yüksel, işletmenin girişim sahibine ve ilçeye hayırlı olması ve bol kazançlar temennilerini paylaştı.

Kolordu Caddesi üzerinde işletmeye açılan R&J Butik isimli giyim mağazasının açılışına da iştirak eden Yüksel, işletme sahibi Songül Acat’ı girişimci cesareti dolayısıyla tebrik etti, işletmenin hayırlı olmasını diledi.

DEĞİRMENALTI’NA FARKLI BİR MEKAN

Son olarak Değirmenaltı Mahallesi’nde hizmete giren Değirmenaltı Kültür Sanat Kafe isimli işletmenin açılışına eşlik eden Başkan Cüneyt Yüksel, gençlerin hem sosyalleşip hem farklı sanatsal ve kültürel etkinliklere katılabilecekleri konseptte tasarlanan kafenin sahibi İlayda Yiğit’i yenilikçi girişimi dolayısıyla tebrik etti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Yüksel, kadınların ekonomik hayata katılmalarını desteklediklerini ve belediye olarak bu doğrultuda yatırımlar gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yüksel, “Kadınlarımızın üreterek kazanmalarına önem veriyoruz. Bu amaçla Karadeniz Mahallemizde Seracılıkta Kadın Eli projemizi kısa süre içinde hayata geçiriyoruz. Kent Konseyimiz aracılığıyla el emeklerini kazanca dönüştürmeleri için hem eğitim veriyor hem imkân sağlıyoruz. Aynı anlayışla, Süleymanpaşa’da ticarete atılan kadınlarımızı da her türlü destekliyor ve yanlarında olduğumuzu dile getiriyoruz. Tüm hanım girişimcilerimize bol ve bereketli kazançlar diliyorum,” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika