HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1697 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Yüksel Bakan Soylu’yu ağırladı

15 Kasım 2021 - kez okunmuş
Ana Sayfa » tekirdağ»Başkan Yüksel Bakan Soylu’yu ağırladı
Başkan Yüksel Bakan Soylu’yu ağırladı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AB Modex Saha Tatbikatını izlemek üzere Tekirdağ’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu Tarihi Belediye Binasında ağırladı, tatbikat sırasında Bakan Soylu’ya eşlik etti.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) koordine ettiği ve 7 ülkeden 1715 uzmanın katıldığı AB Modex Türkiye Saha Tatbikatı, Süleymanpaşa’da gerçekleştirildi. Tatbikat kapsamında afet durumlarında gerçekleştirilecek çalışmalar simüle edildi. Deprem bölgesinde bulunan Tekirdağ’da gerçekleştirilen deprem tatbikatına, Fransa, İspanya, Avusturya, İtalya, Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye’den gelen arama kurtarma ekipleri katıldı.

YÜKSEL TATBİKATI BAKAN SOYLU İLE BİRLİKTE TAKİP ETTİ

Tatbikatı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yakından takip etmek üzere Tekirdağ’a geldi. Bakan Soylu için düzenlenen resmi karşılama töreninde hazır bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, tatbikat öncesi koordinasyon toplantısına Bakan Soylu ile birlikte katıldı. Daha sonra tatbikat alanında da Soylu’ya eşlik eden Yüksel, tatbikatın ardından İçişleri Bakanını Tarihi Belediye Binasında misafir etti.

SOYLU ŞEREF DEFTERİNİ İMZALADI

Ziyarette Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Gökhan Saygı ve Sabri Çınar da hazır bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ziyaretin anısına Şeref Defteri’ni imzalarken, Başkan Yüksel de Soylu’ya Hat tablosu hediye etti.

“SAYIN BAKANIMIZI AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYDUK”

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu Tarihi Belediye Binamızda ağırlamaktan onur duyduk. Ziyaret anısına Şeref Defteri’ni imzalayan Sayın Bakanımıza, ilçemizdeki proje ve yatırımlarımız hakkında brifing vererek, talimatlarını aldık. Fikir ve tecrübelerinden istifade ederek, görüş alışverişinde bulunduğumuz Değerli Bakanımıza, ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz,” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
TemaFabrika