HAVA DURUMU

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 1698 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Yüksel 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerine iştirak etti

18 Temmuz 2022 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Başkan Yüksel 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerine iştirak etti
Başkan Yüksel 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerine iştirak etti

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen bir dizi etkinliğe katıldı, Tekirdağlı 15 Temmuz Şehidi Polis Memuru Münür Alkan’ın ailesine ziyarette bulundu.

Başkan Yüksel, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Şehitleri Anma Programı kapsamında 14 Temmuz gecesi Tekirdağ Valiliği tarafından şehit aileleri ve gaziler onuruna verilen yemeğe iştirak etti. Yüksel, yemekte şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilenerek sohbet etti.

TEKİRDAĞLI 15 TEMMUZ ŞEHİDİ MÜNÜR ALKAN’IN AİLESİNE ZİYARETTE BULUNDU

Ertesi gün Tekirdağ Eski Şehir Mezarlığı’nda bulunan şehitlikte düzenlenen anma ziyaretine de katılan Belediye Başkanı Yüksel, şehit kabirlerine karanfil bırakarak dua etti. Yüksel, daha sonra 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleşen hain darbe girişiminde, Şehitler Köprüsü’nde, üzerine hainlerce açılan ateş sonucu şehit düşen Tekirdağlı Polis Memuru Münür Alkan’ın ailesine ziyarette bulundu.

YÜKSEL: “ŞEHİTLERİMİZDEN HELALLİK DİLİYORUM”

15 Temmuz hain darbe girişiminin altıncı yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerine katılımları ile ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Şehitlerimizi Anma Programı kapsamında, hain darbe girişiminin altıncı yıldönümü arefesinde, Tekirdağ Valiliği’nce, Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz onuruna verilen yemekte, vatanımızın varlığı, birliği ve bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle bir araya geldik. 15 Temmuz sabahı, şehir mezarlığımızdaki Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ettik. Okunan Kur’an-ı Kerim Tilavetinin ardından, 15 Temmuz Şehidimiz Münür Alkan ile şehitlerimizin kabirlerine karanfil bırakarak, dua ettik. Daha sonra 15 Temmuz Şehidimiz Münür Alkan’ın baba evini ziyaret ettik. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yaptığı sırada, 15 Temmuz 2016 gecesi Şehitler Köprüsü’nde hainlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Tekirdağlı kahraman şehidimizi dualarla yâd ederek, ailesine sabırlar diledik. Bu vesileyle; Rabbim, tüm şehitlerimizin kabrini nur, mekânını cennet eylesin, diye dua ediyor, tüm şehitlerimizden helallik diliyorum,” diye konuştu.

“MİLLETİMİZ BİR DAHA 15 TEMMUZLARLA İMTİHAN EDİLMESİN”

Süleymanpaşa Sahil Dolgu Alanda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Şehitleri Anma Programına, Batı Trakya Türklerinin hak arama mücadelesinin sembol isimlerinden İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin cenazesine iştirak etmesi nedeniyle katılamayan Başkan Yüksel, milletimizin bir daha 15 Temmuzlarla imtihan edilmemesi temennisinde bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika