...
HAVA DURUMU
hava durumu

tekirdag

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 12 Kategoride 738 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Başkan Uyan, Atatürk heykeline yapılan saldırıyı kınadı

16 Kasım 2018 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Son Dakika»Başkan Uyan, Atatürk heykeline yapılan saldırıyı kınadı
Başkan Uyan, Atatürk heykeline yapılan saldırıyı kınadı

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Çorlu ilçesinde Atatürk Heykeline yapılan çirkin saldırıyı kınadı.  Başkan Uyan yaptığı açıklamada; “13 Kasım 2018 Salı günü Çorlu ilçesi Atatürk Meydanı’nda bulunan Atatürk Heykeline kendini bilmez bir kişi tarafından gerçekleştirilen saldırıyı üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım.Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine erişmiş toplumlarda saldırı ve şiddet olayları çağdaşlıkla bağdaşmayan ve toplumun manevi değerlerini derinden yaralayan davranışlardır.
Unutulmamalıdır ki, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyet’imizin kurucusu, ülkemize çağ atlatan fikir ve devrimlerin mimarıdır. Atatürk’ün eserlerinin ve bizlere emanet ettiği mirasın büyüklüğü ortadayken, böylesine çirkin saldırıların yapılması son derece üzücüdür. Atatürk’ün şahsında, hedef alınan Cumhuriyet değerleri, Ata’mızın ilke ve devrimleridir.
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Hiç şüphesiz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk eserleriyle, düşünceleriyle ve ilkeleriyle her zaman yaşayacaktır. “dedi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

İlgili Terimler :
Marmaraereglisi Haberleri